Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Mistrzostwa Europy w Bilard - Holandia 2018

Dodano: 2018-07-18
Zmodyfikowano: 2018-07-22

Już jutro 21 osobowa reprezentacja Polski rozpoczyna walkę o medale w najważniejszej i największej tegorocznej sportowej imprezie w Europie.

Polscy Bilardziści w drodze po Jubileuszowe Medale. Biało-Czerwoni chcą odegrać główne role w Mistrzostwach na 40-lecie EPBF.

 

     
     

To będzie wyjątkowy turniej. Jednocześnie o tytuły Mistrzów Europy będzie walczyło 524 juniorów, seniorów i oldboyów. Wśród nich 21 Polaków, z poważnymi apetytami na medale. 

 

"Na pewno jesteśmy dobrze przygotowani. Panuje dobra atmosfera i to jest najważniejsze. Każdy z nas ma już jakiś medal na swoim koncie, także nie jedziemy na wakacje. Myślę, że będziemy przywozić medale." W te słowa Mieszka Fortuńskiego (RG Bieruń Folie )  trudno nie wierzyć. Dotyczą "dorosłej" kadry, która walczy chyba o najbardziej prestiżowe tytuły. Tomasz Kapłan  (Nosan Kielce) , Oliwia Czupryńska (Nosan Kielce) , Mariusz Skoneczny (Duet Lipiński dachy Tomaszów Mazowiecki)  i Konrad Juszczyszyn (RG Bieruń Folie) , Karol Skowerski ( Nosan Kielce) i Mieszko Fortuński zdobyli indywidualnie w sumie 19 medali. Dzięki głównie Kapłanowi - najwięcej w 14/1. Ta odmiana, jak co roku  otwiera rywalizację w każdej z grup wiekowych. Za każdym razem medalowe występy - zwłaszcza Kapłana, a także Pań, (w tym roku reprezentowanych przez Oliwię Czupryńską), stanowiły bodziec dla Kadry na kolejne odmiany. 

 

     
     
     

Co roku możemy też liczyć na juniorów. "Jeśli chodzi o juniorów, to od 1998 roku przywozili z mistrzostw Starego Kontynentu nie mniej niż pięć medali. To o czymś świadczy"- powiedział trener polskiej kadry Marcin Krzemiński.

 

     
     
     

W gronie podopiecznych Piotra Kędziora jest 7 juniorów: Bogna Świtała (UKS Pałuki Żnin) , Nikodem Jankowiak (Akademia Bilardowa Rokietnica) , Oskar Jamorski (UKS Snikers Rekoraj) , Dominik Jastrząb (UKS Fair Play Jaworzno) , Mateusz Zdziech (Frame Łódź) , Tomasz Krysztofik (Green Club Gdańsk) , Szymon Kural (TCF Hub Kraków)  i Wiktor Zieliński (Hades Poznań ) . Zwłaszcza ten ostatni wydaje się gwarancją medali, w tym kilku tytułów. Debiutanci w tym gronie mogą mieć ułatwione zadanie. Na każdym etapie rywalizacji będą mogli czerpać z doświadczenia najlepszych Polskich Bilardzistów. 

 

     
     
     

Czas na pierwszy medal ME wózkarzy. Leszek Blumczyński (Nosan Kielce)  stał już na podium Mistrzostw Świata, a Emil Malanowski (House of Pool Warszawa) od kilku lat jest blisko podium w Europie. 

 

     
     
     

Dotychczas Polscy OldBoye wywalczyli jeden medal w Mistrzostwach Europy. To sukces Tomasza Malinowskiego. W tym roku z pewnością będzie chciał do niego nawiązać, podobnie jak o podium marzą: Krzysztof Gardjas, Artur Zasztowt, Maciej Trudnowski i Piotr Kleinschmidt. Jednak w tej rywalizacji o medale będzie najtrudniej. "Nasze szanse na dzisiaj są bardzo małe. Trzeba wziąć pod uwagę, że w tej kategorii 40+ w naszym przypadku to są prawdziwi amatorzy. Jeśli chodzi o Europę, to tam biorą udział byli mistrzowie w sporcie zawodowym u medaliści mistrzostw świata" - zauważył Grzegorz Kędzierski, Prezes PZBil.

 

     
     
     

Wydaje się, że tę kadrę stać co najmniej na kilkanaście medali. Każdy reprezentant Polski zagra we wszystkie odmiany. Na pierwsze medale liczymy już 20 lipca - wtedy rozstrzygną się zmagania w 14/1. Mistrzostwa potrwają do końca miesiąca. 

Koszt udziału w zawodach pokryty jest ze srodków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Bilardowego.

 

Emil Paliwoda

 

  ZOBACZ KONIECZNIE GALERIĘ ZDJEĆ NASZEJ REPREZENTACJI POLSKI 
NA MISTRZOSTWA EUROPY W BILARD 2018 W NOWYCH STROJACH 
 
     

 

Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo na oficjalnej stronie mistrzostw - LINK

Również na naszym serwisie na facebooku: 

 Bilard Sportem Wszystkich  codziennie relacje zdjęciowe i opis tego co dotyczy naszej reprezentacji przedstawi Wam Andrzej Siejko. 

 

     
     
     

 


Powrót
© 2019 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System