EPBF Euro Tour 2018

Dodano: 2018-04-16
Zmodyfikowano: 2018-04-16

Bez Polaków na podium w Austrian 9-ball Open. Wiktor Zieliński numerem 4 w Europie.

Kolejny Euro Tour w Sankt Johann przeszedł do historii. Zawody zwycięzyli: Alexander Kazakis (Grecja) - w turnieju otwartym oraz Jasmin Ouschan (Austria) w turnieju kobiecym. Polacy tym razem nie wywalczyli medalu. O podium otarli się jednak: Wiktor Zieliński (Hades Poznań) oraz Oliwia Czupryńska (Nosan Kielce), którzy zajęli w swoich kategoriach 5. miejsca.

Zieliński w pierwszej rundzie strefy pucharowej pokonał swojego rodaka Marka Kudlika. W drugim meczu pomścił Mateusza Śniegockiego, i zywciężył z Maximilianen Lechnerem z Austrii. W ćwierćfinale Wiktor przegrał z Denisem Grabe (Estonia) 4:9. Do strefy pucharowej turnieju otwartego awansowało łącznie 7 Polaków. Oprócz wyżej wspomnianych w "Last 32" znaleźli się jeszcze: Wojciech Szewczyk, Karol Skowerski, Radosław Babica i Tomasz Kapłan.

Piąte miejsce w Austrii wywindowało Zielińskiego na 4 miejsce w Rankingu EPBF. 17-latka z Polski wyprzedza tylko Eklent Kaci, Albin Ouschan i Mario He.

W turnieju Pań najdalej zaszła Oliwia Czupryńska. W ćwierćfinale przegrała z późniejsza finalistką, Białorusińką Margerytą Fefilavą. Rundę wcześniej Oliwia Pokonała Ewę Bąk. W pierwszej rundzie strefy pucharowej odpadła również Monika Ząbek.

Start Mieszka Fortuńskiego ( ERG Bieruń Folie ) , Mariusza Skonecznego (Duet Tomaszów Maz) , Karola Skoerskiego ( Nosan Kielce) , Mateusz Śniegockiego ( Konsalnet Warszawa )  Tomasz Kapłana ( Nosan Kielce ), Oliwi Czupryńskiej (Nosan Kielce ) został sfinansowany ze środków Polskiego Ziwązku Bilardowego oraz MSiT. Dofinansowanie otrzymała również Monika Ząbek ( ERG Bieruń Folie ) .

W europejskich rozgrywkach czeka nas teraz kilkumiesięczna przerwa. Kolejne zawody z cyklu Euro Tour rozegrane zostaną dopiero po Mistrzostwach Europy - w sierpniu.