Dodano: 2018-02-27
Zmodyfikowano: 2018-03-05

Kristina Tkach i Ecklent Kaci zwycięzcami Italian 9-ball Open

5 marca 2018

Brązowy medalista ostatnich Mistrzostw Świata w 9-bil oraz zwycięzca World Pool Series, Albańczyk Ecklent Kaci, został zwycięzcą inauguracyjnych zawodów EPBF Euro Tour 2018. W finale pokonał Austriaka Albina Ouschana 9:5. Dziewiętnastolatek w strefie pucharowej tylko w pierwszym meczu miał problemy z odniesieniem zwycięstwa. Największy opór postawił mu Grek Alex Kazakis, który zdołał urwać Albańczykowi 7 partii. Kaci w 1/8 finału pokonał Mateusza Śniegockiego 9:4 a następnie Hiszpanów - Sanceza Ruiza i Diaza Pizarro, kolejno 9:6 i 9:5. Finał był jednostronnym widowiskiem, w którym Ecklent utrzymywał przewagę kilku partii.

W kategorii kobiet zwyciężyła Kristina Tkach. Rosjanka rozbiła w finale liderkę Rankingu EPBF Margerytę Fefilową 7:0. Na najniższym stopniu podium stanęły: Ana Gradisnik (Slowenia) i Christine Feldmann (Szwajcaria).

Polacy tym razem w Treviso nie błysnęli. Najwyższe miejsca, dziewiąte, zajęli w swoich kategoriach: Wojciech Sroczyński, Mateusz Śniegocki i Oliwia Czupryńska. Na lepsze wyniki więc będziemy musieli poczekać. Kolejna okazja już w kwietniu w Austrii.

Wyniki na stronach:

28 lutego 2018

Italian 9-ball Open już w ten czwartek. Cztery panie i szesnastu panów z Polski na starcie!

Hotel Best Western BHR w Treviso (Włochy), będzie gościł uczestników pierwszych w tym roku zawodów o Puchar Europy EPBF Euro Tour. W czwartek rozpocznie się turniej w kategorii Open. Panie do wlaki przystąpią w sobotę.

Łącznie w dwóch turniejach zagra blisko 200 zawodniczek i zawodników. W zawodach "Open" zagra 16 Polaków, w turnieju kobiecym wystąpią 4 nasze reprezentantki. Przypomnijmy, że ostatnie ubiegłoroczne zawody wygrał Wiktor Zieliński (Hades Poznań) a srebrny medal wywalczyła Katarzyna Wesołowska. Nasze zawodniczki i zawodnicy systematycznie meldowali się w najelpszej ósemce zawodów. Mamy nadzieję, że tak samo będzie tym razem.

Start M. Fortuńskiego, K. Juszczyszyna, M.Skonecznego, T.Kapłana i O.Czupryńśkiej jest dofinansowany ze środków PZBil i MSiT.