Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Wnioski o dotacje 2018. Zmiany w Ustawie o Sporcie i Regulaminach PZBil.

Dodano: 2017-12-04
Zmodyfikowano: 2017-12-18

Rozpoczęto przyjmowanie wniosków o dotacje na rok 2018. Zachęcamy Kluby do aplikowania! Kolejne zmiany w Ustawie o Sporcie.

 

Nowy sezon to nowe wyzwania tym bardziej, że czeka nas kilka zmian i to bardzo istotnych wynikających m. in. ze zmian prawnych. Dotyczą one zmiany przepisów, które wprowadziła nowelizacja Ustawy o Sporcie i na co jak zawsze uczulamy Kluby, aby pamiętały o tym podczas kolejnych WZ i posiedzeń Zarządu. Zmiany dotyczyć będą również systemu sportowego i organizacyjnego wynikające m. in. z zakończenia projektu The World Games Wrocław 2017, rozpoczęcia szeroko zakrojonej walki z dopingiem oraz sportowej kontroli zawodniczej. To wszystko znajdzminie swoje odzwierciedlenie w nowych regulaminach, które po konsultacjach z Komisjami i MS wejdą w życie od nowego roku i znajdziecie je na naszej stronie www. To również zmiany, które nie są związane ze sportem, ale nas dotyczą jak m.in. zakaz handlu w niedzielę. Będzie to skutkowało „zaciśnięciem” kalendarza Ekstraklasy .

 

Dzisiaj jednak jeszcze raz przypominamy Klubom o możliwości pozyskiwania środków finansowych na działalność statutową  ze środków publicznych. Bardzo aktywne w tym względzie są Kluby i UKS-Y z najniższych klas rozgrywek. Niestety troszkę brakuje takiej aktywności Klubów, które występują w najwyższych klasach rozgrywkowych. Wielokrotnie mówiliśmy o tym na szkoleniach marketingowych oraz spotkaniach i teraz ponownie przypominamy. Tym bardziej, że już od kilku lat jesteśmy w Systemie Współzawodnictwa Sportowego DZiM. Jak już wcześniej informowaliśmy dało to ogromny zastrzyk finansowy właśnie wyłącznie bezpośrednio dla Klubów.

Zachęcamy więc do odwiedzania stron Waszych Urzędów Miast, Urzędów Marszałkowskich, Starostw ponieważ duża część z nich już opublikowała informacje o konkursach. To naprawdę  duża szansa na pozyskanie środków na działalność szkoleniową oraz organizacyjną którą warto, a tak naprawdę  trzeba wykorzystać .

Pragniemy również poinformować, że czekamy jeszcze na zgłoszenia chętnych Klubów do organizacji imprez w roku 2018 do 19 grudnia (Ekstraklasa, Mistrzostwa, Puchar Kobiet)

W razie jakichkolwiek pytań bardzo prosimy o kontakt z biurem PZBil.

 

Powrót
© 2018 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System