Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Mistrzostwa Polski w Bilard - Kielce 2017

Dodano: 2017-11-30
Zmodyfikowano: 2017-11-30

Skowerski dobry jak nigdy, Wesołowska królową dziesiątki, ciasno w czołówce rankingu.

15 medali Mistrzostw Polski, 4 Tytuły w każdą z odmian, ale dopiero 2017 rok przyniósł Karolowi Skowerskiemu (Nosan Kielce)co najmniej dwa finały na Mistrzostwach Polski. Porażkę w ósemkę powetował sobie w dziesiątkę.

Skowerski w finale był wyraźnie lepszy od Mariusza Skonecznego (Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki), wygrywając 7-4. Znajdował skuteczniejsze rozwiązania w grze taktycznej, a przede wszystkim - służyło mu rozbicie. Skoneczny do finału przystępował po świetnym występie w półfinale przeciwko Konradowi Juszczyszynowi (ERG Bieruń Folie). Skowerski w niemal cudownych okolicznościach awansował do ostatniego meczu, kiedy Wojciech Szewczyk (Konsalnet Warszawa) chybił decydującą dziesiątkę. To pierwszy medal Konsalnetu Warszawa na tym turnieju.


Katarzyna Wesołowska (Idoslubu TVSports.pl Kielce) obroniła tytuł sprzed roku. To dla niej 24 medal, 7 złoty i trzeci tytuł w dziesiątkę. W finale Monikę Ząbek (ERG Bieruń Folie) 5-2. Monika w wielkim stylu awansowała do finału, pokonując w półfinale 5-4 Oliwię Czupryńską (Nosan Kielce), ostatnią partię kończąc "z kija" brązowy medal wywalczyła także Magdalena Tatarkiewicz (Square Kraków).

W rywalizacji o zwycięstwo w rankingu Pań sytuacja jest klarowna: w grze pozostały tylko Oliwia Czupryńska i Ewa Bąk (MUKS IKS Tarnów). Ta z nich która zostanie Mistrzynią Polski w 9 bil, wygra cały ranking.

W rywalizacji Panów tabela się spłaszcza. W grze pozostali tylko Mieszko Fortuński (ERG Bieruń Folie), Mariusz Skoneczny i Konrad Piekarski (Metal-Fach LP Sokóła). Z walki po dziesiątce odpadł Marek Kudlik (ERG Bieruń Folie). Kolejny medal Skonecznego i 25. miejsce Fortuńskiego sprawia, że podium rankingu wygląda tak:

1. Mieszko Fortuński - 223 pkt
2. Mariusz Skoneczny - 216 pkt
3. Konrad Piekarski - 205 pkt

W klasyfikacji drużynowej Mistrzostw na prowadzeniu umocnił się Nosan Kielce.

1. Nosan Kielce - 3-1-1
2. TVSports.pl Idoślubu Kielce - 1-1-0
3. ERG Bieruń Folie 0-1-2
4. Lipiński Dachy Tomaszów Maz. 0-1-1
5. UKS Bila Zduny 0-0-1
5. MUKS IKS Tarnów 0-0-1
5. Konsalnet Warszawa 0-0-1
5. Square Kraków 0-0-1

W czwartek ostatnia odmiana - dziewiątka. Najlepszych zawodników poznamy w piątek.
Powrót
© 2018 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System