Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Mistrzostwa Polski w Bilard - Kielce 2017

Dodano: 2017-11-29
Zmodyfikowano: 2017-11-30

Niegościnni Kielczanie, wspaniały rekord Kapłana, otwarta kwestia zwycięstwa w rankingu.

Oto, jak się przechodzi do Legendy: Tomasz Kapłan nigdy nie przegrał finału ósemki. Ilekroć przebrnął półfinał, tyle razy rywala odprawiał z kwitkiem. Starcie z Karolem Skowerskim było siódmym takim finałem. Obaj zaczęli od bezbłędnej gry, jednak to Kapłan dłużej utrzymał koncentrację, nieco bardziej mógł polegać na swoim rozbiciu, a kiedy przytrafiały mu się błędy, potrafił je neutralizować. Wygrał 8-4, choć Skowerski w zeszłym roku znalazł patent po latach na zdobycie tytułu w ósemkę, a i w tym turnieju prezentował się dobrze. Brązowe medale zdobyli Marek Kudlik (ERG Bieruń Folie) i Mariusz Skoneczny (Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki). Obaj zmniejszyli stratę do lidera rankingu.

W finale Pań spotkały się Oliwia Czupryńska (Nosan Kielce), która po raz szósty walczyła o tytuł w ósemkę, i Katarzyna Wesołowska (TVsports.pl Idoslubu Kielce). Ona w finale ósemki zagrała po raz drugi. Na złoto jednak poczeka, bo tym razem to Czupryńska była lepsza. Swój czwarty tytuł zdobyła, wygrywając 5-2. Brązowe medale wywalczyły: Ewa Bąk (MUKS IKS Tarnów) i Weronika Karwik (UKS Bila Zduny).

   

Takie rozstrzygnięcia doprowadziły do przetasowań na czele rankingu Pań. Bąk musiała ustąpić miejsca w fotelu liderki Czupryńskiej, która ma dwa punkty przewagi.

Nieco bardziej skomplikowana sytuacja jest w rankingu Panów. Wciąż prowadzi Mieszko Fortuński (ERG Bieruń Folie), który przed Mistrzostwami miał 34 punkty przewagi nad grupą pościgową. Choć przez cały sezon nie schodził z podium, w ósemkę zdobył tylko 16 punktów. Skorzystali na tym zwłaszcza Skoneczny i Kudlik, oraz ćwierćfinalista - Konrad Piekarski. Już tylko ta czwórka liczy się w walce o tytuł MVP.

Czołówka rankingu Polski
1. Mieszko Fortuński - 209 pkt
2. Mariusz Skoneczny - 184 pkt
3. Konrad Piekarski - 183 pkt
4. Marek Kudlik - 172 pkt

W klasyfikacji drużynowej po pierwszej odmianie Mistrzostw prowadzą kielczanie

1. Nosan Kielce - 2-1-0
2. TVSports.pl Idoślubu Kielce - 0-1-0
3. UKS Bila Zduny 0-0-1
3. MUKS IKS Tarnów 0-0-1
3. Lipiński Dachy Tomaszów Maz. 0-0-1
3. ERG Bieruń Folie 0-0-1

W środę poznamy najlepszych zawodników w 10-bil.
Powrót
© 2018 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System