Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Polska Liga Bilardowa 2017

Dodano: 2017-11-02
Zmodyfikowano: 2017-11-02

Zapraszamy na relację on-line z finałowego starcia w I i II Lidze Bilardowej

W najbliższy weekend czekają nas ostateczne rozstrzygnięcia Polskiej Lidze Bilardowej. W niedzielę poznamy drużyny, które wystąpią w Bilardowej Ekstraklasie 2018, dzień wcześniej dowiemy się, które zespoły zagrają w Finałowym Turnieju II Ligi w dniach 25-26 listopada w Łodzi.

W sobotę odbędzie się 10. kolejka II Ligi.
Pierwsza grupa II ligi już rozstrzygnięta. Na jedną kolejkę przed końcem rozgrywek w rundzie zasadniczej grupę wygrał Maximus Bydgoszcz przed Green Club III Gdańsk. Zespoły te wygrały tez swoje mecze w tej kolejce. W drugiej grupie też mamy drużynę pewną awansu do Turnieju Finałowego II ligi. Jest niż BCB MOSiR IV Kętrzyn. Korespondencyjnie o drugie miejsce w ligowej tabeli powalczą w ostatniej kolejce SKB Mrągowo i Metal Fach LP II Sokółka. W trzeciej grupie nie mamy jeszcze żadnego "pewniaka". W najlepszej sytuacji jest Zakręcona Bila Poznań i Akademia Bilardowa Rokietnica. Dogonić ich spróbuje Falqoun Hades Poznań. Kije do baraży mogą przygotowywać już zwycięzcy grupy czwartej Hungry 40 BLU Salony Łazienek Łódź. Drugie miejsce jest też już „prawie" rozstrzygnięte. W bezpośrednim pojedynku w ostatniej kolejce zagrają Pictures Warszawa i Frame II Łódź. Aby pozbawić łodzian awansu musieliby z nimi wygrać 6:0 i w małych punktach odrobić ponad sześć oczek w każdym pojedynku. W piątej grupie realnie Spider Wrocław brakuje do awansu tylko dwóch punktów w ostatnim meczu z UKS Bila Zduny. O drugie miejsce premiujące awansem powalczą bezpośrednio DSB Baribal Lubin i Papa Gusto Opole.


W niedzielę do walki o punkty i przybliżenie się do gry w Bilardowej Ekstraklasie w przyszłym sezonie staną zawodnicy I Ligi.
Dwie drużyny Green Clubu nie chcą ustąpić miejsca goniącym je ekipom. Pewnym awansu do Bilardowej Ekstraklasy jest już Green Club II Gdańsk. O drugie miejsce powalczy jeszcze w ostatniej kolejce kilka zespołów. Nie inaczej będzie miała się sprawa spadku do II ligi. Drużyna Green Clubu II swój awans przypieczętowała zwycięstwem w ostatniej kolejce z House of Pool. Na awans wielki apetyt mają jeszcze dwa zespoły z Warszawy, Kielc, Stalowej Woli i Łodzi i oczywiście pierwszy skład Green Club Gdańsk, który jest teraz na 2 miejscu w tabeli. Na razie szeregi pierwszej ligi żegnają Bałtyckie Centrum Bilardowe MOSiR II Kętrzyn i Elida Białystok. Kto będzie trzeci, przekonamy sie w niedzielę.

Tradycyjnie na naszych stronach dostępna będzie relacja "wyniki on-line":

- II Liga Bilardowa - 10. kolejka - wyniki
- I Liga Bilardowa - 9. kolejka - wyniki
Powrót
© 2018 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System