Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

EPBF Euro Tour 2017

Dodano: 2017-10-09
Zmodyfikowano: 2017-10-13

Kolejne podium w karierze Mateusza Śniegockiego!

Bilardzista Konsalnetu Warszawa - Mateusz Śniegocki zajął trzecie miejsce w zakończonych w sobotę zawodach rangi Pucharu Europy - EPBF Euro Tour Klagenfurt Open. Popularny "Śniegol" powoli zaczyna nas przyzwyczajać do medali zdobywanych w Europie, ale to w jakim stylu wykręcił ostatni wynik - czapki z głów!

Mateusz w Austrii niespodziewanie zaliczył porażkę w pierwszym meczu z Albańczykiem Arjanem Matrizim (8:9) i o przetrwaniue musiał walczyć po lewej stronie tabeli. Tutaj właśnie rozpoczął swój spektakularny rajd, a raczej bilardowy maraton po brązowy medal Euro Tour.

Już w kolejnym meczu Śniegocki był bliski pożegania sie z turniejem. W pojedynku z młodym Austriakiem Clemensem Schoberem przegrywał już 2:7, by ostatecznie wygrać 9:7. Kolejnym przeciwniekiem był mistrz świata Daryl Peach. Tutaj Polak nie miał wiekszych problemów i zwyciężył 9:4. Na dramaturgię nie trzeba było jednak długo czekać. W meczu z Matjazem Erculjim padł wynik 9:8. Słoweniec w decydującej partii nie wykorzystał swojej szansy a Mateusz popisał sie stalowymi nerwami. W meczu o awans do strefy pucharowej Mateusz wziął reanż na Albańczyku Matrizim, pozwalając mu zdobyć tylko jendą partię. W pierwszej rundzie pucharówki zobaczylismy pojedynek, który sam Mateusz zapewne będzie pamiętał jeszcze bardzo długo. Spotkanie rozpoczęło się od wysokiego prowadzenia Nicka van den Berga (7:2) a zakończyło się zwycięstwem Polaka 9:8. To, co jednak zrobił Holender przy prowadzeniu 8:7, wprawiło w osłupienie kibiców, trenerów i samych zawodników. Banalny błąd na pozycjonowaniu na bilę numer 7 i ostatecznie partia przechodzi na konto Śniegockiego. W ostatnim rozbiciu wojna nerwów, z której ponownie zwycięsko wychodzi Polak. Rywalem w rundzie Last16 jest Austriak Mario He. Śniegocki ponownie rozpoczyna od stanu 1:4 aby ostecznie wygrać 9:7. Również w ćwierćfinale mamy podobny scenariusz. Z Bośniakiem Sanjinem Pehlivanovicem Mateusz przegrywał 6:8 i ostatecznie wygrał 9:8. W tej sposób zapewnił sobie już 8 medal w karierze na zawodach EPBF Euro Tour. Półfinał z Ralfen Souquet ponownie rozpoczął się dla nas źle. Cesarz szybko uzyskał prowadzenie 7:2, od tego momentu Śniegol rozpoczął swój pościg, jednak sił starczyło tylko na 4 partie. Mecz zakoczył się wynikiem 9:6 dla Niemca, który ostatecznie wygrał również całe zawody, pokonując w finale swojego rodaka - Sebastiana Ludwiga.

W Klagenfurt Open oprócz samego Mateusza bardzo dobrze spisała się cała reprezentacja Polski. W strefie pucharowej mieliśmy aż 9 Polaków a w Last16 - pięciu. Na 9. miejscu zawody zakończyli: Karol Skowerski, Tomasz Kapłan, Mieszko Fortuński i Wiktor Zieliński. Na 17. poycji sklasyfikowani zostali: Wojciech Szewczyk, Radosław Babica, Marek Kudlik i Konrad Juszczyszyn.

Mateusz Śniegocki bezdyskusyjnie prowadzi w klasyfikacji wszechczasów polskich zawodników, którzy stawali na podium zawodów Euro Tour. Tabela ta przedstawia sie następująco:


Poz. Zawodnik Złoto Srebro Brąz Razem
1 Mateusz Śniegocki 3 - 5 8
2 Katarzyna Wesołowska 1 2 4 7
3 Oliwia Czupryńska 1 2 2 5
4 Mieszko Fortuński 1 - 2 3
5 Wojciech Trajdos 1 - - 1
6 Radosław Babica - 1 5 6
7 Wojciech Szewczyk - 1 2 3
8 Tomasz Kapłan - 1 1 2
  Karol Skowerski - 1 1 2
10 Konrad Juszczyszyn - 1 - 1
11 Michał Czarnecki - - 1 1
  Mariusz Roter - - 1 1

Udział Mieszka Fortuńskiego, Tomasza Kapłana, Oliwi Czupryńskiej, Moniki Ząbek, Mariusza Skonecznego został dofinansowany ze środków PolskiegO Ziwązku Bilardowego oraz MSiT. 

Pełne wyniki Klagenfurt Open oraz aktualny Ranking EPBF dostępny jest na stronie: eurotouronline.com


Powrót
© 2018 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System