Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Podsumowanie The World Games - Wrocław 2017

Dodano: 2017-09-27
Zmodyfikowano: 2017-09-27

Polski Związek Bilardowy odebrał wyróżnienie za pomoc w organizacji najważniejszej sportowej imprezy w 2017 roku

 

W Polskim Komitecie Olimpijskim odbyło się spotkanie, MSiT, PKOl, związków sportowych, Komitetu Organizacyjnego TWG oraz medalistów najważniejszej tegorocznej imprezy sportowej The World Games – Wrocław 2017. Wręczono specjalne podziękowania i upominki dla zawodników, którzy wywalczyli medale na zawodach oraz podsumowano imprezę. Wyróżnienia otrzymały również osoby i firmy współpracujące przy organizacji imprezy. Jedno z nich dla Polskiego Związku Bilardowego odebrał prezes Grzegorz Kędzierski. Była to też okazja do wspomnień z zakończonej imprezy, która przez wszystkich zarówno gości jak i uczestników została bardzo wysoko oceniona. Świadczą o tym opinie uczestników, gości i kibiców. Zaprezentowano również dane dotyczące oglądalności i zasięgu imprezy, które pokazują w jak wielkim wydarzeniu mieliśmy okazję uczestniczyć.

       
       

W imieniu Polskiego Związku Bilardowego, zawodników i całego środowiska bilardowego w Polsce specjalnie przygotowane podziękowania przekazane zostały przez Prezesa PZBil Grzegorza Kędzierskiego, Dyrektora WCBS Marcina Krzemińskiego i Sekretarza Generalnago PZBil  Izabelę Gajek na ręce szefa Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego Marcina Przychodnego, Prezydenta Miasta Wrocławia, Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego, Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki oraz osób z którymi bezpośrednio współpracowaliśmy podczas TWG. 

 

Przypomnijmy, że w zawodach w bilardzie 9 bil ,Mieszko Fortuński i Oliwia Czupryńska  wywalczyli 5 miejsca, a Dawid Tonojan i Mateusz Śniegocki zostali sklasyfikowani w karambolu na 9 pozycji.

   
   

THE WORLD GAMES W LICZBACH

Na antenach Polsatu, Polsatu Sport, Polsatu Sport Extra, Polsatu Sport News, Polsat Sport Fight i Super Polsatu wyemitowano łącznie ponad 400 godzin transmisji na żywo. Ta z Ceremonii Otwarcia dostępna była w 131 krajach świata. Jak informuje IWGA, transmitowały ją m.in. kanały CCTV5 z Chin, TBS z Japonii, Sport1 z Niemiec, Match TV z Rosji, ESPN LA, który swoim zasięgiem obejmuje wszystkie kraje Ameryki Południowej oraz Olympic Channel – kanał Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Łączny zasięg za granicą to 420 milionów widzów, w czym największy udział mają stacje chińskie, niemieckie, rosyjskie, hiszpańskojęzyczny ESPN i francuskojęzyczny BeIn Sports.


* 240 tysięcy uczestników wydarzeń The World Games 2017 na arenach i w Strefie Kibica.

* 10 dni sportowej rywalizacji.

* 3500 zawodników ze 112 krajów świata.

* 31 dyscyplin sportowych.

* 26 aren sportowych - Wrocław, Świdnica, Trzebnica, Jelcz-Laskowice, Szymanów.

* 1600 wolontariuszy.

* 219 kompletów medali.

* Transmisja dotarła do 131 krajów świata.

* Łączny zasięg to 460 milionów widzów, w tym największy udział mają stacje chińskie, niemieckie, rosyjskie i francuskojęzyczny Beln Sports.

* Ponad 400 godzin transmisji na różnych kanałach telewizji Polsat; najchętniej oglądane dyscypliny: żużel, wspinaczka sportowa, zawody gimnastyczne i wrotkarstwo szybkie.

* Oglądalność w Polsce - ponad 12 milionów widzów przed telewizorami.

* 700 akredytowanych dziennikarzy z 50 krajów świata; najliczniejsze nacje: Polacy, Czesi, Chińczycy, Japończycy, Holendrzy, Ukraińcy i Amerykanie.

* 100 procent biletów sprzedano m.in. na: Ceremonię Otwarcia, żużel, sporty taneczne, kajak polo, ju-jitsu, karate, bieg na orientację, trójbój siłowy, przeciąganie liny, pływanie w monopłetwie i sportowe ratownictwo wodne. Łącznie sprzedano 81% biletów na wszystkie wydarzenia (163 324 bilety). W sportach bilardowych sprzedano 99% dostępnych biletów.

 

Powrót
© 2018 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System