Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Mezz Cues
Współpracują z nami
Aktualności

The World Games - Wrocław 2017 - kolejne wspaniałe efekty

Dodano: 2017-08-02
Zmodyfikowano: 2017-08-07

Stoły do karambola zostają w Polsce. Wkrótce ruszy program PZBil mający na celu rozwój tej odmiany bilarda.

Polski Związek Bilardowy przez cały bilardowy świat jest postrzegany jako jeden z najlepszych organizatorów szkolenia sportowego i organizacyjnego w pool bilardzie. Wszyscy znają nasze zaplecze młodzieżowe, organizację imprez oraz wyniki zawodników. W karambolu stawiamy natomiast dopiero pierwsze kroki. Widząc jednak zaangażowania oraz potencjał władze Światowej Federacji Karambola ( UMB ) oraz firmy MIN (producenta stołów do karambola na TWG) postanowiły przekazać Polskiemu Związkowi Bilardowemu dwa przepiękne stoły, na których rozgrywane były zawody The World Games. Trafiły one do jedynego do tej pory ośrodka w Polsce, który szkoli karambolistów - Bałtyckiego Centrum Bilardowego w Kętrzynie. Tam rozgrywane są  główne turnieje oraz zgrupowania i  trenują najlepsi obecnie zawodnicy z Dawidem Tonojanem na czele.


   
   

 

Polski Związek Bilardowy w porozumieniu z władzami Miasta Kętrzyn oraz klubami w Mrągowie, Giżycku i Suwałkach otworzy kolejne ośrodki szkoleniowe w tych miastach i wyposaży jest w sprzęt do karambola. Jak powiedział Prezes Zarządu PZBil Grzegorz Kędzierski - to jednak dopiero początek dużego nowego programu, mającego na celu rozwój tej odmiany bilarda w Polsce i przygotowanie kadry na mistrzostwa świata i Europy.


Trzeba przyznać, że karambol spodobał się gościom i kibicom z Polski podczas TWG, którzy byli pod ogromnym wrażeniem tej najstarszej odmiany gier bilardowych. 

To również kolejny wspaniały efekt organizacji zawodów World Games w Polsce i rozmów władz Polskiego Związku Bilardowego z gośćmi i sponsorami zawodów.  Powrót
© 2018 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System