Dodano: 2017-08-01
Zmodyfikowano: 2017-08-07

Juniorzy przywiozą do kraju 12 krążków. Dzisiaj finałowe rozstrzygnięcia.

7 sierpnia 2017

Polacy w Mistrzostwach Europy juniorów nie zwalniają tempa. W odmianie 8-bil biało-czerwoni wywalczyli 5 medali - 3 srebrne i dwa brązowe.

W kategorii juniorów starszych kolejny krążek do swojej kolekcji wywalczył Daniel Macioł. W grupie pupili srebro zdobył Witkor Zieliński a brąz Szymon Kural, dla którego jest to pierwszy w karierze indywidualny medal ME. Udany debiut zaliczyła Weronika Karwik, która wygrała srebro w kategorii dziewcząt. Drugi brąz na mistrzostwach wywalczyła jeszcze Kinga Pietrzak.

Już wiadomo, że Mistrzostwa zakończymy z 12 medalami. W finałach gier drużynowych są dwie polskie ekipy. Ostatnie mecze tej kategorii rozegrane zostaną dzisiaj o godzinie 12:30.

O złoto powalczy również Wiktor Zieliński, który jest w półfinale odmiany 9-bil. Mecz ten również dziś, o godzinie 15:00. Mistrzostwa zakończą się dzisiaj ok. godziny 19:00.

4 sierpnia 2017

Trzy brązowe medale w 10-bil!

Reprezentacja Polski po drugiej odmianie Mistrzostw Europy Juniorów, ma na swoim koncie już 4 medale. Wczoraj 3 brązowe krążki w 10-bil dołożyli: Wiktor Zieliński, Kamil Sząszor oraz Kinga Pietrzak, dla której jest to pierwzy w karierze medal Mistrzostw Europy. Ogromne gratulacje dla całej trójki!

Dzisiaj trwają gry odmiany 8-bil. Mistrzów "ósemki" poznamy jutro. Dzisiaj jeszcze przed nami gry drużynowe. Juniorzy starsi zagrają o 1/4 finału z Włochami. "Pupile" są już w ćwierćfrianłach i czekają na losowanie przeciwników.

Relacja z Mistrzostw Europy Juniorów - Leende dostępna jest na stronach

2 sierpnia 2017

Wiktor Zieliński mistrzem Europy w 14/1!

Zgodnie w przewidywaniami, reprezentujący na co dzień klub Hades Poznań - Wiktor Zieliński, zwyciężył w pierwszej odmianie Mistrzostw Europy, które od wczoraj trwają w holenderskim Leende.

Zieliński w 14/1 nie dał żadnych szans swoim rywalom, wygrywając 6 pojedynków z rzędu. W półfinale Polak rozgromił Simona Thomassen z Norwegii 75:9. W finale, po dość wyrównanym meczu, zwyciężył 75:40 ze swoim największym rywalem w kategorii „pupil", Bośniakiem Sanjinem Pehlivanovicem. Należy podkreślić fakt, iż Wiktor obronił tytuł sprzed roku a do swojej kolekcji dołożył czwarty złoty, a trzynasty w ogóle, medal ME juniorów.

Blisko medalu w kategorii "junior" był Daniel Macioł. Bilardzista Konsalnetu Warszawa niespodziewanie przegrał jednak w ćwierćfinale z Czechem Calvinem Washburn. Mistrzem w tej kategorii wiekowej został Niemiec Kevin Shiller.

W odmianie 14/1 zagrali jeszcze Dominik Jastrząb, Tomasz Krysztofik, Szymon Kural i Szymon Błażej - grupa młodsza oraz Kamil Sząszor i Piotr Polis - grupa starsza.

Dzisiaj rozpoczęła się odmiana 10-bil. Pierwsze bile poszły w ruch w kategorii dziewcząt. Mistrzów tej odmiany poznamy w czwartek. Jutro natomiast rozpoczną się gry drużynowe.