Grand Prix ON 2017

Dodano: 2017-05-22
Zmodyfikowano: 2017-05-22

Marcin Kubalski wygrywa w III turnieju Grand Prix ON

13 maja w klubie „Square" w Krakowie, grami w 10-bil rozpoczął się III Turniej zawodów Grand - Prix Osób Niepełnosprawnych organizowany przez YMCA Oddział Kraków oraz Klub Bilardowy Square.

Rozgrywki bilardowe odbywały się tradycyjnie w klubie na ul. Zbożowej. Wyjątkowo pod nieobecność Dyrektora Tutnieju p. A. Siejko. Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Elżbieta Cichocka Przewodnicząca KMPO NSZZ "Solidarność" Krakow-Środmieście. Na starcie stanęło tylko 12 uczestników m.in.: dwaj Mistrzowie Polski ON - Marcin Kubalski „9" bil i Adam Wilk „8" bil. Tradycyjnie na turnieju zjawili się z Rzeszowa: Mariusz Śledzianowski oraz „wózkowicze": Jan Cyrul, Anatol Kokoszka i Piotr Iwanicki, zawodnicy z Dębicy: Kamil Czuchra i Łukasz Kolak, oraz skromna reprezentacja zawodników z Krakowa.

Mecze półfinałowe i finałowe stały na bardzo wysokim poziomie. Na uwagę zasługuje bardzo dobra postawa Kamila Czuchry i Mariusz Steca - Sali którzy pod nieobecność Andrzeja Gronostaja zajeli III miejsca.

Mecz finałowy to „tradycyjnie" wojna bilardowa w wykonaniu Marcina Kubalskiego i Adama Wilka, ostatecznie wygrał M. Kubalski, pokonując aktualnego Mistrza Polski ON w „9" A. Wilka 5:2.

Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez Prezesa PZBil, sprawami związanymi z sędziowaniem i prowadzeniem turnieju zajęli się panowie Sławomir Wolański i Józef Mikołaj Grzyb, który dodatkowo dzielnie „walczył'" z protokołami meczowymi. Martwi tylko coraz slabsza frekfencja zawodników na turnieju Grand Prix.

Gratulujemy udanego występu wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.