Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Mezz Cues
Współpracują z nami
Aktualności

Mistrzostwa Polski Juniorów w Bilard - Kielce 2017 zakończone

Dodano: 2017-05-04
Zmodyfikowano: 2017-05-04

Dominatorzy - Daniel Macioł i Wiktor Zieliński

Mistrzostwa Polski Juniorów w Bilard - Kielce 2017 to już historia. Historia, która złotymi literami wyryła nazwiska dwóch bohaterów tych zawodów. Pierwszym z nich był Wiktor Zieliński. Zawodnik Hadesu Poznań, nie miał sobie równych w swojej młodszej grupie wiekowej i zdobył komplet trzech złotych medali. Nieobecność Wiktora (regulamin zezwala na grę w 3 odmianach zawodnikowi w młodszej grupie) bardzo dobrze wykorzystał Tomasz Krysztofik (Green Club Gdańsk) , który okazał się najlepszy w odmianie 9-bil. W grupie juniorek młodszych złote medale podzieliły między sobą Zuzanna Błaszczak (Akademia Bilardowa Rokietnica) oraz Bogna Światała (UKS Pałuki Żnin). Pierwsza wygrała w 9-bil, druga w 8-bil.


Super dominatorem został natomiast Daniel Macioł. Zawodnik Konsalnetu Warszawa wywalczył komplet czterech złotych medali w grupie juniorów starszych. Tym samym zakończył swoją karierę juniora z dorobkiem 16 złotych krążków mistrzostw Polski co jest wyczynem, którego nie dokonał do tej pory żaden zawodnik w historii mistrzostw tej grupy zawodniczej. Cztery razy w finale tegorocznych zawodów pokonał Kamila Sząszora (Arkadia Tczew).

Na zakończenie mistrzostw podana została kadra narodowa juniorów. Znaleźli się w niej:

Juniorki:
Weronika Karwik
Kinga Pietrzak

Juniorki Młodsze:
Zuzanna Błaszczak
Bogna Świtała

Juniorzy:
Daniel Macioł
Kamil Sząszor
Adrian Kozakowski
Mateusz Zdziech
Piotr Polis

Pupile:
Wiktor Zieliński
Tomasz Krysztofik
Szymon Błażej
Adam Stankiewicz
Dominik Jastrząb
Szymon Kural

Trener kadry narodowej p. Piotr Kędzior ogłosił również pierwsze 4 nazwiska osób, które wyjadą na tegoroczne finały mistrzostw Europy. Są to: D. Macioł, K. Sząszor, W. Zieliński, W. Karwik. Pozostałe nominacje zostaną ogłoszone na zawodach Junior Tour w Łodzi.


Specjalne podziękowania za wyniki osiągnięte w kategorii juniorów dla Daniela Macioła i Kamila Sząszora wręczył Prezes Grzegorz Kędzierski, dziękując za wspaniałe wyniki i życząc powodzenia w dalszej karierze sportowej.

Imreza odbyła sie dzieki wsparciu Świętokrzyskiego Stwoarzyszenia Sportowego, Urządu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego , Brześć, Iwan Simonis i Aramith. 

- Wszystkie wyniki Mistrzostw Polski Juniorów 2017 na oficjalnej stronie turnieju
- Galeria Foto - 4. dzień i dekoracja
Powrót
© 2018 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System