Puchar Polski Old Boys

Dodano: 2017-03-22
Zmodyfikowano: 2017-03-23

Ośmiu nagrodzonych w mikołowskich turniejach Old Boys. Bartosz Czapski i Mariusz Roter pierwszymi zwycięzcami w sezonie 2017.

W klubie bilardowym Silver odbyły się pierwsze tegoroczne zawody rankingowe Old Boys w kategorii "OPEN". Honorowy patronat nad sobotnim turniejem objął Burmistrz Mikołowa Pan Stanisław Piechula, nad niedzielnym natomiast Dyrektor MOSiR Pan Wojciech Tkacz. Podczas ceremonii otwarcia Arkadiusz Macioł podziękował za ufundowanie okazałych pucharów oraz przywitał w imieniu nowego szefostwa klubu, Pani Angeli Gierek oraz Pana Tomasza Guzika, zgromadzonych zawodników. Zabrali również głos zaproszeni goście. Wiceburmistrz Mateusz Handel oraz Pan Dyrektor MOSiR pogratulowali tak licznej frekwencji, życzyli również zaciętej sportowej rywalizacji oraz mile spędzonego czasu w Mikołowie. Na zakończenie zabrał głos Dyrektor Cyklu Old Boys - Pan Krzysztof Gardjas, który przedstawił szczegóły rozgrywania MP, przybliżył także system tegorocznych rozgrywek.

Sponsorem nagród w obu turniejach została firma Euro Tech, której właścicielami są Państwo Anita i Andrzej Gibas. Pan Andrzej przez dwa dni towarzyszył zawodnikom zbierając opinie o marce EUROPOOL. Sponsor zapewnił także bezpłatny profesjonalny serwis prowadzony przez Pana Marka Pusztuka, który wykonał około sześćdziesięciu zabiegów serwisowych.

Sobotni turniej, który na starcie zgromadził 57 zawodników rozegrany został w 9-bil. Bilardzistów podzielono na 11 grup, z których bezpośredni awans wywalczyło dwóch graczy. Trzecie miejsce premiowane było po weryfikacji bilansu meczów. Jedynym pechowcem, który z trzeciego miejsca nie awansował do top 32 został Kamil Kapołka. Największą niespodziankę rundy pucharowej sprawił Grzegorz Szymela eliminując Tomasza Bąka już w pierwszej rundzie pucharu. W meczach półfinałowych G. Kryński pokonał A, Macioła 6-4 natomiast B. Czapski wysoko bo 6-1 wygrał z T. Wendickim . Zawodnik z Bydgoszczy zdecydowanie był najlepszy tego dnia a finał w którym pokonał G. Kryńskiego 7-4 tylko to potwierdził.

Niedzielne zawody rozegrano w "dziesiątkę" w formule 2KO. Do turnieju przystąpiło 51 bilardzistów, wśród nich Mariusz Roter, który dzień wcześniej informował na Facebooku, że zamierza sprawdzić formę "starszaków". Rozgrywki już w początkowej fazie przysporzyły liczne niespodzianki do których można zaliczyć odpadnięcie przed pucharem A. Macioła oraz T. Wendickiego medalistów dnia poprzedniego. Finaliści dziewiątki spotkali się w meczu pierwszej rundy KO. G. Kryński zrewanżował się Czapskiemu za przegrany sobotni finał i wygrał 5-1. Mecz ten musiał go sporo jednak kosztować gdyż zakończył już zmagania w następnej rundzie po porażce z T. Błażejem. Pary półfinałowe utworzyli więc T. Błażej i R. Wasilewski oraz M. Roter i T. Bąk Z pierwszej pary do finału awansował Błażej z drugiej Roter do którego również należał zwycięski 5-3 finał. Popularny Mario udowodnił więc, że pomimo braku treningu nadal jest czołowym zawodnikiem Old Boys.

finał - M. Roter - T. Błażej 5-3

Turnieje rozegrane w mikołowskim klubie Silver można zaliczyć do bardzo udanych. Przede wszystkim cieszy fakt, że władze Mikołowa sprzyjają naszej dyscyplinie sportu i poprzez swoją obecność na otwarciu aktywnie włączyli się w popularyzację bilarda. Zawodnicy wysoko ocenili przygotowanie sprzętu oraz klubu do przeprowadzenia zawodów. Nie szczędzili również pochwał pod adresem nowego szefostwa, które nie kryło zadowolenia z tego faktu. Również zmiana w postaci rozdzielenia terminów kategorii Open i 50+ zaowocowała przyzwoitymi godzinami zakończenia turniejów. Godziny 22:30 w sobotę i 21:00 w niedzielę to wręcz rewelacyjny czas na podsumowanie zawodów Old Boys. Jako klub Silver pragniemy bardzo podziękować zawodnikom za tak liczne przybycie niepowtarzalną sportową atmosferę i miłe słowa, które budują i zmuszają do jeszcze większej dbałości o szczegóły. Również wielkie słowa podziękowania kierujemy do firmy Euro Tech właścicielowi marki Europool i Dealer McDermott za nagrody oraz serwis.

Wielkie dzięki i do zobaczenia w przyszłym roku.