Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Mezz Cues
Współpracują z nami
Aktualności

Polska Liga Bilardowa

Dodano: 2017-02-15
Zmodyfikowano: 2017-02-15

Ruszyły ligowe rozgrywki 2017

Pierwsi kije bilardowe w tym roku skrzyżowali zawodnicy I ligi. W Warszawie, Gdańsku, Łodzi i Białymstoku rozpoczęto rywalizację o ligowe punkty oraz o przepustkę do Bilardowej Ekstraklasy.

W starciu doświadczonych pierwszoligowców Hulakula Warszawa z beniaminkiem Oskar Stalowa Wola emocji nie brakowało. Aż trzy pojedynki kończyły się w dziewiętnastych partiach. Pierwsza odsłona dla gospodarzy i nic nie wskazywało aby w rewanżu miało być inaczej. Bilardziści ze Stalowej Woli pokazali „stalowe nerwy" i cały mecz wygrali 4:2.

Drugi mecz to derby Gdańska. Bardzo ciekawie w tym sezonie prezes Green Clubu podzielił zawodników pomiędzy pierwszą a drugą drużyną. Przyniosło to jak się okazało zaciętą i wyrównaną rywalizację. W Gdańsku padł remis 3:3, co oznacza, że obydwie drużyny z powodzeniem mogą walczyć o wygranie pierwszej ligi.

Frame Łódź jako były ekstraligowiec okazał się lepszy od kolejnego beniaminka BCB MOSiR II Kętrzyn. Gospodarze wygrali 5:1 i przez cały mecz nie pozostawiali wątpliwości komu należy się pełna pula. Najbardziej kibiców elektryzował w tym meczu pojedynek Przemysława Śpiewaka i Damiana Ejmonta. Wygrał zawodnik Frame pieczętując sukces łodzian.

W Białymstoku wszystkie pojedynki gładko wygrywali: dwa gospodarze i cztery goście. Porażka Elidy Białystok z Idoslubu.pl Kielce to największa niespodzianka tej kolejki.

W pierwszej kolejce pauzował House of Pool Warszawa. Na czele tabeli Frame Łódź a druga kolejka zostanie rozegrana w sobotę 25 marca.

Komisja Ligowa prosi o przysyłanie od drugiej kolejki koniecznie zdjęć drużyn z sędzią meczu.

Pełne wyniki, tabela oraz statystyki dostępne na stronie Polskiej Ligi Bilrdowej.
Powrót
© 2018 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System