Dodano: 2017-01-17
Zmodyfikowano: 2017-02-21

David Alcaide zwycięzcą 24. edycji Światowego Turnieju Mistrzów

21 lutego 2017

Popularny "El Matador" zwyciężył w turnieju World Pool Masters. David Alcaide, który czekał na swój drugi finał w karierze 10 lat, tym razem mógł wznieść puchar za zwycięstwo w tym prestizowym turnieju.

Hiszpan wykazał się nawjwiększa skutecznością i największym opanowaniem przy stole bilardowym. W pierwszej rundzie odesłał do domu sześciokrotnego zwycięzcę WPM - Ralfa Souquet. W ćwierćfinale przerwał wspaniałą passę zwycięzcy ostatnich dwóch edycji Shane'a Van Boening'a ze Stanów Zjednoczonych. Półfinał to popis zarówno Alcaide jak i pokonanego rywala, mistrza świata Albina Ouschana. Finał mogł zadowolić najbardziej wybrednych sympatyków bilardowego sportu. Po wielu zwrotach akcji, wspaniałych zagraniach i dramatycznej końcówce, lepiej w tej wojnie nerwów wypadł David, który partią "z kija" rozstrzygnął mecz na swoją korzyść wynikiem 8:7.

Drugie miejsce zajął Szkot Jason Shaw, który w pierwszej rundzie pokonał 8:3 naszego reprezentanta - Wojciecha Szewczyka.

Matchroom Sport po raz kolejny pokazuje, że jest światowym liderem w organizacji bilardowych imprez. Po raz pierwszy w historii World Pool Masters było transmitowane LIVE do krajów na całym świecie. W Polsce turniej mogliśmy oglądać na antenie stacji SPORTKLUB. Pojedynki komentowali: prezes PZBil Grzegorz Kędzierski oraz dziennikarz TVP Emil Paliwoda.

16 lutego 2017

World Pool Masters 2017 już od jutra na antenie SPORTKLUB

Już jutro rozpoczyna się 14. edycja Światowego Turnieju Mistrzów. W tym roku World Pool Masters zawita na Gibraltar. O prestiżowy tytuł i pulę nagród w wysokości 80.000$ powalczy 16 zawodników.

Wszystkie pojedynki, w tym większość na żywo, będzie można zobaczyć w stacji SPORTKLUB. Początek relacji jutro o godzinie 22:00.

Plan relacji:

17 lutego
22:00 - 2:00 - pierwszy dzień - sesja wieczorna - RETRANSMISJA

18 lutego
13:00 - 17:00 - drugi dzień - sesja popołudniowa (m. in. mecz Szewczyk vs Shaw) - LIVE
23:00 - 3:00 - drugi dzień - sesja wieczorna - RETRANSMISJA

19 lutego
13:00 - 17:00 - trzeci dzień - sesja popołudniowa - LIVE
20:30 - 22:30 - sesja wieczorna - LIVE

Czeka nas więc wiele godzin spędzonych przed telewizorami! Mecze będą komenatować: prezes PZBil Grzegorz Kędzierski oraz dziennikarz TVP - Emil Paliwoda. Nam kibicom nie pozostaje nic innego, jak ściskanie kciuków za naszego reprezentanta. Emocje gwarantowane a spektakularny wynik jest w zasięgu reprezentanta Polski. Przypomnijmy, iż Polacy w World Pool Masters zdobyli do tej pory 4 medale. Karol Skowerski zwyciężył 2012 oraz zajął 3 miejsce w 2014 roku. Mateusz Śniegocki ma na swoim koncie srebro z 2012 roku a Radek Babica brąz z 2002 roku.

17 stycznia 2017

Wojciech Szewczyk poznał swojego rywala

Dokładnie za miesiąc, 17 lutego, rozpocznie się 24. edycja Światowego turnieju Mistrzów. W Gibraltarze o pulę nagród wynoszącą 80.000$ powalczy 16. bilardzistów z całego świata, zaproszonych przez organizatora - Matchroom Sport.

Brytyjczycy opublikowali wczoraj wyniki losowania pierwszej rundy. Wojciech Szewczyk zmierzy się z Jasonem Shaw ze Szkocji, który w minionym sezonie przebojem wdarł się na bilardowe salony i z sumą 174.000$ wygranych, zajął drugie miejsce w rankingu najlepiej zarabiających bilardzistów świata.

U bukmacherów faworytem spotkania raczej będzie Szkot. Szewczyk jednak w 2016 roku dwukrotnie stawał na podium EPBF Euro Tour gdzie wygrywał z najlpeszymi bilardzistami świata. Wielkim atutem Wojtka jest spokój i opanowanie przy stole, co w połączeniu z dobrą grą może dać zwycięstwo nad ekspresyjnym i szybko grającym Shawem. Jak jednomyślnie stwierdzili finaliści turnieju z 2012 - Karol Skowerski i Mateusz Śniegocki - World Pool Masters to "tylko" 4 dobre mecze! Zwycięstwo jest więc w zasięgu każdego z szesnastu zaproszonych zawodników.

Plan gier - World Pool Masters 2017:

Piątek 17 Lutego 19.00

R1 - Van Boening (USA) v Sanchez Ruiz (ESP)
R1 - Alcaide (ESP) v Souquet (GER)
R1 - Ouschan (AUT) v Bustamante (PHI)

Sobota 18 Lutego 13.00

R1 - Wu (CHN) v Oi (JAP)
R1 - Shaw (SCO) v Szewczyk (POL)

R1 - Pagulayan (CAN) v Kwalifikacja (GIB)