Puchar Europy Euro Tour

Dodano: 2016-11-28
Zmodyfikowano: 2016-11-28

Podium Katarzyny Wesołowskiej we Włoszech. Oliwia Czupryńska zwycięża w wyścigu o World Games 2017.

Polscy bilardziści nie zwalniają tempa. Po fantastycznym wyczynie Mieszka Fortuńskiego we włoskim Treviso, dzień później, na tej samej sali gier, ponownie mogliśmy się cieszyć z medalu Pucharu Europy. W turnieju kobiecym tej sztuki dokonała reprezentująca klub ERG Bieruń Folie Katarzyna Wesołowska!

Kasia do półfinału awansowała bez porażki. W drodze po medal pokonała: Szwajcarkę Spycher Miriam (7:6), Niemkę Kristinę Grimm (7:6), Niemkę Jasmin Michele (7:2) i w ćwierćfinale ponownie Grimm, ponownie 7:6. Polka w półfinale uległa Jasmin Ouschan z Austrii, późniejszej tryumfatorce turnieju.

Dobry występ zaliczyła Monika Ząbek (ERG Bieruń Folie), która przegrała dopiero w ćwierćfinale z Kamilą Khodjaevą. Belgijka rundę wcześniej wygrała z Oliwią Czupryńską. Zawodniczka Nosanu Kielce zajęła więc ostatecznie 9. miejsce.

Zawody we Włoszech zakończyły sezon sportowy dla kobiet w Europie. Rok 2016 był szczególnie udany dla Katarzyny Wesołowskiej, która sklasyfikowana została na 3. miejscu w Rankingu Euro Tour. Na 6 startów Polka aż trzy razy stawała na podium. Na 11. miejscu rok zakończyła Monika Ząbek, która systematycznie podnosi swoje umiejętności i to widać podczas europejskich startów. Monika w tym sezonie dwa razy zameldowała się w ćwierćfinale.

Oliwia Czupryńska kończy sezon na 12. pozycji, jednak może się cieszyć z innego sukcesu. Bilardzistka Nosanu Kielce już teraz wygrywa ranking „Droga do World Games 2017" i w lipcu przyszłego roku powalczy we Wrocławiu o medal Igrzysk Sportów Nieolimpijskich. Przed nami jeszcze zaliczane do tej klasyfikacji Mistrzostwa Polski, jednak przewaga 81 punktów jest nie do odrobienia przez zajmującą drugie miejsce Wesołowską.