Aktualności

Mistrzostwa Świata Juniorów w Bilard - Chiny 2015

Dodano: 2015-11-11
Zmodyfikowano: 2015-11-17

DANIEL MACIOŁ MISTRZEM ŚWIATA JUNIORÓW W BILARD 2015! KAMIL SZĄSZOR I KRYSTIAN ĆWIKŁA Z BRĄZOWYMI MEDALAMI!

Prezes WPA Ian Anderson z mistzrem świata D.Maciołem

Rewelacyjnie spisała się nasza reprezentacja podczas finałów mistrzostw świata juniorów w bilard - Chiny 2015. Podopieczni Piotra Kędziora zdobyli komplet trzech medali. W grupie juniorów starszych Krystian Ćwikła ( Hades Poznań ) wywalczył brązowy medal. W grupie juniorów młodszych rywalizację zdominowali nasi reprezentanci. Na najniższym stopniu podium stanął Kamil Sząszor (Limonare Arkadia Tczew) . Złoty medal i tytuł mistrza świata wywalczył natomiast Daniel Macioł ( Nosan Kielce). W wielkim finale pokonał zawodnika gospodarzy X.Zhenga 8-4. To największy sukces  tego zawodnika, który na swym koncie ma już brązowy medal tych zawodów wywalczony w ubiegłym roku oraz pięć tytułów mistrza Europy juniorów. Wielkie gratulacje dla całej naszej reprezentacji oraz trenera. Ogromne podziękowania za wkład i pracę włożoną przez lata pracy w ich rozwój należą się również trenerom klubowym, rodzicom i sponsorom. Dziękujemy za wielkie sportowe emocje  i jeszcze raz gratulujemy wspaniałych wyników .

FOTO : ALISON CHANG
  Rperzentacja Polski z medalami mistrzoswt świata: Piotr Kędzior - trener, Krystian Ćwikła, Kamil Sząszor, Daniel Macioł

W zawodach wzięło udział 64 zawodników ( po 32 w każdej grupie - do 16 lat, 17-19 lat ) z 23 państw całego świata.

Dodajmy, że jest to trzeci złoty medal dla Polski w finałach mistrzostw świata juniorów . Poprzednie wywalczyli Oliwia Czupryńska ( Nosan Kielce) oraz Marek Kudlik (Pino Dębica) w 2011 roku. Łącznie nasi zawodnicy wywalczyli w tych zawodach 13 medali, a od pięciu lat  zawsze wracają z mistrzostw świata z medalami.

Wyniki na stronie

Transmisja video na stronie ( ceremonia dekoracji około godz. 9.00 ):

17.11.2015r.

Daniel Macioł w wielkim finale mistrzostw świata juniorów w bilard - Chiny 2015 !  Brązowe medale dla debiutantów Kamila Sząszora i Krystiana Ćwikły. Finał  jutro o 3.00 w nocy

To był wspaniały dzień dla reprezentantów Polski, którzy biorą udział w finałach mistrzostw świata juniorów w Chinach.  Debiutujący w zawodach Krystian Ćwikła ( Hades Poznań ) oraz Kamil Sząszor (Limonare Arkadia Tczew), wywalczyli brązowe medale. Obaj przegrali dopiero w półfinałach. Kamil 7-8 a Krystian 5-11. Do finału awansował natomiast Daniel Macioł ( Nosan Kielce) , który w półfinale pokonał faworyta gospodarzy 8-3.

Wielki finał Daniel rozegra jutro o godzinie 3.00 naszego czasu z zawodnikiem gospodarzy X. Zheng . Ogromne GRATULACJE  i życzymy POWODZENIA w finale !

Transmisja video na stronie :

16.11.2015 r.

Trzech naszych reprezentantów Kamil Sząszor, Daniel Macioł i Krystian Ćwikła w półfinałach mistrzostw świata juniorów !!!  Walka o finały rozpocznie się o godzinie 12.00

Wspaniale spisują się podopieczni Piotra Kędziora w finałach mistrzostw świata juniorów, które odbywają się w Chinach.  Do strefy medalowej zakwalifikowała się cała trójka, która wyleciała na zawody. Pierwszy zameldował się debiutant Kamil Sząszor (Limonare Arkadia Tczew), którego rywal nie dotarł na spotkanie ( nie znamy powodu absencji ) i wygrał mecz walkowerem.  Po dobrym spotkaniu ze zdobycia drugiego w karierze medalu mistrzostw świata cieszył się Daniel Macioł ( Nosan Kielce) , który pokonał S.Pehlivanovica 8-4. Równie dobrze z swym rywalem poradził sobie trzeci z naszych reprezentantów debiutujący w imprezie Krystian Ćwikła ( Hades Poznań )  nie dając szans A.Al Blooshui wygrał 11-3 .

Cała nasza trójka uzyskała awans do półfinałów - Daniel i Kamil w grupie juniorów młodszych a Krystian w grupie juniorów starszych.

W półfinałach rywalami naszych zawodników w każdym przypadku będą reprezentanci gospodarzy. Czeka nas więc wielki mecz Polska vs Chiny.  Daniel zagra z D. Kongiem , Kamil X. Zheng , natomiast Krystian zmierzy się z Z .Longiem .  Dodajmy, że w strefie medalowej oprócz trzech naszych zawodników znalazł sie jeden reprezentant Rosji , trzech zawodników  z Chin i jeden z Hong Kongu .

Początek spotkań półfinałowych o godzinie 12.00. Mecze finałowe rozegrane zostaną jutro

Table 2:
Table 3:

15.11.2015r.

Kamil Sząszor i Krystian Ćwikła już w ćwierćfinałach. Daniel Macioł walczy z repasażach . Kolejne spotkania już o 3.00 w nocy.

To był bardzo dobry dzień dla podopiecznych Piotra Kędziora . Krystian Ćwikła oraz Kamil Sząszor wygrali swoje pojedynki i bez porażki zameldowali się w ćwierćfinałach. Krystina pokonał C. Taggarta z kanady 9-7, natomiast Kamil zawodnika gospodarzy L. Mi 7-6. Swój mecz wygrał również Daniel Macioł, który do awansu do najlepszej ósemki potrzebuje dwóch zwycięstw.

Kolejne spotkania naszych reprezentantów juz jutro. Daniel rozpoczyna walkę o 3.00 w nocy naszego czasu. Ćwierćfinałowe pojedynki odbędą się natomiast o godzinie 8.30 rano.

( foto: Alison Chang )

Table 2:
Table 3:

14.11.2015r.

Sząszor zwyciężą po raz drugi i to 7-0, wspaniały bój Ćwikły, Macioł walczy dalej.

Bardzo dobrze radzą sobie nasi reprezentanci w Chinach. Swój drugi mecz wygrał wczoraj Kamil Sząszor, który po bardzo dobrej grze pokonał S.Grove 7-0 i dzisiaj  zagra o ćwierćfinał z L. Mi.  Niesamowity mecz rozegrał Krsytian Ćwikła. Początkowo bardzo wysoko 2-7 przegrywał z swym rywalem M. Abdulem ,ale ostatecznie zwyciężył 9-7.  Swój pojedynek z lewej części tabeli wygrał również  Daniel Macioł pokonując D. Kriela 7-2.

Kolejne spotkania naszych zawodników już dzisiaj. Wyniki na stronie

Table 2:
Table 3:

Zwycięstwo Kamila, porażka Daniela. Nasi reprezentanci rozpoczęli walkę o medale.

W dniu dzisiejszym rozpoczęły się zawody mistrzostw świata juniorów.  Bardzo dobrze zagrał debiutujący w zawodach Kamil Sząszor, który pokonał reprezentanta Maroka E.Temuujin 7-5.  Daniel Macioł przegrał natomiast z obrońca mistrzowskiego tytułu D. Kongiem 1-7. Trzeci z naszych reprezentantów Krystian Ćwikła rozpoczął swój pojedynek o godzinie 8.00 .Kolejne pojedynki nasi zawodnicy rozegrają o godzinie 13.00

Wyniki oraz informacje na temat zawodów na stronie

Table 2:
Table 3:

11.11.2015 r.

Do Szanghaju po medale.

Trójka reprezentantów Polski, pod okien selekcjonera naszej reprezentacji Piotra Kędziora, wylatuje dzisiaj do Chin gdzie odbędą się mistrzostwa świata juniorów w bilard. W składzie tym są mistrzowie Europy: Krystian Ćwikła (Hades Poznań) i Daniel Macioł (Nosan Kielce)  oraz wicemistrz Europy Kamil Sząszor (Limonare Arkadia Tczew). Kwalifikacje na zawody wywalczyli podczas tegorocznych mistrzostw Europy juniorów. Ostatnie kilka dni spędzili w Kielcach na zgrupowaniu przygotowując się do tej najważniejszej imprezy sportowej dla juniorów.

Nastawienie zawodników jak i trenera jest bojowe. Jak wszyscy podkreślają, ich planem są miejsca na podium. Kamil i Daniel zagrają w grupie juniorów młodszych (U17) a Krystian w grupie starszej (U19). Dla Ćwikły i Sząszora to debiut w imprezie tej rangi. Daniel swój pierwszy występ ma za sobą, w ubiegłym roku zakończył go zdobyciem brązowego medalu.

Naszym reprezentantom życzymy powodzenia i oczywiście liczymy tak jak oni na medale. Przypomnijmy, że do tej pory nasi najmłodsi wywalczyli w tych zawodach 10 medali w tym dwa złote a od czterech lat nieprzerwanie wracają z medalem na piersi. Informacje i wyniki będą dostępne na oficjalnej stronie WPA - www.wpa-pool.com