Aktualności

Mistrzostwa Europy Juniorów - Austria 2015

Dodano: 2015-07-27
Zmodyfikowano: 2015-07-27

Kolejne zdobycze w Sankt Johaan. Kamil Sząszor wicemistrzem Europy w 10-bil. Brązowe medale Daniela Macioła i Krystiana Ćwikły w 8-bil.

Młodzieżowi reprezentanci Polski nie zwalniają tempa na Mistrzostwach Europy Juniorów, które trwają w austriackim St. Johaan. Ostatnie dni to 3 medale dla podopiecznych Piotra Kędziora.

Jeszcze w piątek wieczorem bilardzista Klubu Arkadia Tczew wywalczył srebrny medal w odmianie 10-bil. Tym samym został po raz drugi w swojej karierze wicemistrzem Europy w tej dyscyplinie. Kamil szedł przez cały turniej jak burza a smaku porażki zasmakował dopiero w finale, z mistrzem Europy w 14/1 Fedorem Gorst z Rosji. Blisko medalu w „dziesiątkę" był Wiktor Zieliński, który zakończył zawody na fazie ćwierćfinałowej. Pogromcą Polaka również okazał się Gorst.

Wczoraj zakończyły się rozgrywki w 8-bil. Do polskiego worka wpadły kolejne medale. Świetnie wypadł Krystian Ćwikła z Hadesu Poznań oraz Daniel Macioł z Nosanu Kielce. Ten pierwszy podium zaliczył w kategorii juniorów starszych przegrywając w półfinale z późniejszym mistrzem Starego Kontynentu, Niemcem Pascalem Bruckmann. Daniel Macioł do srebra w 14/1 dorzucił brązowy krążek w kategorii pupil. W półfinale lepszą skutecznością popisał się Bośniak Sanjin Pehlivanovic, który pokonał Polaka 6:3 w następnym meczu sięgnął po złoty medal.

Z OSTATNIEJ CHWILI!

Mamy kolejny medal! Po zwycięstwie nad reprezentacją Włoch, nasza drużyna pupili zameldowałą się w półfinale. Przeciwnikiem w walce o finał będzie zespół Cypru Północnego. Niestety w ćwierćfinale przegrała polska ekipa juniorów starszych. Po porażce 1:2 z Reprezentacją Finlandii nasi zawodnicy sklasyfikowani zostali na 5. miejscu.

Do zakończenia Mistrzostw pozostało 2 dni. Wciąż mamy szanse na kolejne medale gdyż rywalizacja trwać jeszcze będzie w odmianę 9-bil i grach drużynowych.

Wyniki można śledzić na stronach europeanpoolchampionships.eu.