Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Drużynowe Mistrzostwa Świata - Chiny 2014

Dodano: 2014-07-07
Zmodyfikowano: 2014-08-04

POLSKA piątym zespołem świata! Zespół Chin Drużynowym Mistrzem Świata w Bilard. Zapraszamy na krótkie podsumowanie oraz do obejrzenia bogatej galerii zdjęć!

Zespół Chin II został drużynowym mistrzem świata w bilard. W wielkim finale, oglądanym przez licznie zgromadzona publiczność oraz transmitowanym na żywo przez telewizję publiczną w Chinach, pokonali oni drużynę Filipin 4-2. Finał rozpoczął się od prowadzenia 3-0 drużyny gospodarzy. Kolejne dwa spotkania padły łupem zespołu z Filipin. W meczu, który mógł dać dogrywkę lepszy okazał się duet z Chin dając złoto swej drużynie i przynosząc ogromną radość publiczności zgromadzonej w hali i przed ekranami telewizji.

 

Brązowe krążki zdobyły zespoły Japonii oraz pierwszy zespół Chin. Medale zawodnicy otrzymali z rąk prezesa WPA oraz władz Komitetu Olimpijskiego oraz Ministerstwa Sportu Chin.

     
     
   Piaty zespół świata - POLSKA : Mateusz Śniegocki, Katarzyna Wesołowska, Karol Skowerski, Tomasz Kapłan  

 

 

Przypomnijmy, że nasz zespół w składzie Katarzyna Wesołowska ( Nosan Kielce), Mateusz Śniegocki ( Konsalnet Warszawa), Karol Skowerski , Tomasz Kapłan ( obaj Nosan Kielce ) zajął wysokie 5 miejsce. W walce o medal ulegli zespołowi Chin 2-4.


Podsumowując imprezę trzeba zwrócić uwagę na kila spraw. Pierwsza i najważniejsza to postawa naszej reprezentacji. Oprócz wysokiego miejsca trzeba podkreślić poziom sportowy jaki reprezentowali nasi zawodnicy . "Złota trójka" czyli Śniegocki, Skowerski, Kapłan ( drużynowi mistrzowie Europy juniorów z 2002 roku) to bardzo doświadczeni zawodnicy. Mają na swym koncie już medale w głównych imprezach w kraju i Europie i duże doświadczenie na arenach świata. Łącznie brali udział w minimum kilkudziesięciu imprezach międzynarodowych i potrafią grac w bilard. Trzeba powiedzieć, że wykorzystali te wszystkie atuty przynajmniej w 90 a czasami nawet 100 procentach. Zarówno w meczach indywidualnych jak i w po raz pierwszy grającym ze sobą duecie Karol - Mateusz. Mistrzyni Europy Katarzyna Wesołowska, mimo tego, że daleko jej do doświadczenia naszych mężczyzn, to doskonale dostosowała się do ich poziomu. Potrafiła stawić czoło zdecydowanie bardziej doświadczonym zawodniczkom i zagrać naprawdę bardzo dobry bilard. Dodatkowo wspaniale układała się jej współpraca w parze z Tomkiem Kapłanem. Cała czwórka zagrała naprawdę bardzo dobre zawody i co oprócz wyniku bardzo ważne, zaprezentowała bardzo wysoki poziom sportowy. W ich grze widać było pewność siebie i we własne umiejętności oraz wiarę w końcowy sukces. Nie było strachu przed rywalem, a jedynie szacunek i nie było mowy o "spaleniu się". Do medalu zabrakło naprawdę niewiele i może następnym razem kolejna bariera zostanie przełamana. Co podkreślali wszyscy, że to właśnie po Polsce widać systematyczność i progres. Jednak jest jeden mały, a jednocześnie duży problem. Coraz bardziej widać dominację Azji a w szczególności Chin na bilardowej mapie świata. Z roku na rok, z imprezy na imprezę w coraz szybszym tempie czują się niezmiernie pewni i dominują zawody. Pozostały świat za nimi pomału nie nadąża, ale miejmy nadzieję, że uda się nam dopracować nasz system tak , że pozwoli naszym dorównać do najlepszych czego efektem będzie walka o medale na kolejnych zawodach, a w szczególności za trzy lata podczas WG.  Na razie jednak pozwólmy się nacieszyć zawodnikom, trenerom i kibicom z wspaniałego wyniku naszej reprezentacji, której jeszcze raz serdecznie GRATULUJEMY !!! Dziękujemy również wszystkich, którzy nam kibicowali, wysyłali SMSy, wiadomości a nawet zdjęcia z życzeniami dobrej gry - DZIĘKI !!!

 

     

   
     

Co się zaś tyczy samego turnieju to miał on dwie strony. Pierwsza to ogólna organizacja, która stała  na najwyższym poziomie. Wspaniała sala gier, sędziowie, wolontariusze, pomoc w każdej sprawie, otwarcie i dekoracja, pula nagród. Wszystko to sprawiło, że zawodnicy i goście czuli się jak gwiazdy na najważniejszej imprezie na świecie. Niestety nie obyło się bez problemów z czego  najważniejszy to słabej jakości bile, które nie zawsze toczyły się po linii prostej ... Podsumowując wszystko to w skali 1 do 10 przyznajemy dla organizatorów 8 punktów. Kolejne zawody i szansa na medal za dwa lata.

 

Zapraszamy do obejrzenia bogatej galerii zdjęć z trzech zdjęć mistrzostw 

 

3 dzień - mecz Polska-Filipiny, Polska-Bułgaria

4-5 dzień - ćwierćfinały i finał 


01.08.2014r. 

Pewne zwycięstwo z Chorwatami i porażka o medal po walce z zespołem Chin.

 

To był bardzo dobry dzień dla polskiego sportu bilardowego. 


Wszystko rozpoczęło się o godzinie 13.30 meczem, którego stawką był awans do ćwierćfinału zawodów. Rywalem był zespół Chorwacji, którego liderem jest  były mistrz Europy I. Putnik. Wynik spotkania otworzył Tomasz Kapłan, który po bardzo dobrej grze pokonał J. Susnjara 6-4. Po porażce duetu Karol Skowerski - Mateusz Śniegocki z parą Putnik-Lisnic mięliśmy remis 1-1. W kolejnych pojedynkach w odmianę 9 bil zagrali Katarzyna Wesołowska vs Z. Antonijevic oraz Karol Skowerski vs. M.Lisnic Po pewnej grze na 2-1 dla Polski podwyższa Karol pokonując swego rywala 9-6. Równie dobrze swój mecz rozpoczęła również Kasia, która prowadziła już 5-1. Potem jednak do głosu doszła rywalka doprowadzając do stanu 5-4. Kasia ponownie zaczęła spokojnie i pewnie kontrolować sytuację na stole by ostatecznie zwyciężyć 8-6. W ostatnich spotkaniach w 10 bil zmierzyli się ze sobą Śniegocki - Putnik oraz Kapłan-Wesołowska vs Susnjara-Antonijevic. Nasz duet radził sobie dobrze i po dobrej grze wyszedł na prowadzenie. Nie zakończył jednak swego pojedynku bo wcześniej swój mecz wygrał Mateusz pokonując swego rywala 7-4. Zwycięstwo to dało nam awans do ćwierćfinału, gdzie czekała juz na nas drużyna gospodarzy Chiny I.

     
     
     

Mecze ćwierćfinałowy Polska - Chiny był transmitowany na żywo przez publiczą telewizję Chin. W pierwszych pojedynkach zmierzyli się ze sobą T. Kapłan vs Wu Jiaging oraz K. Skowerski- M. Śniegocki vs Lie He Wen -Chu Bing Chia. Mecze te stały  na bardzo wysokim poziomie a łącznie zawodnicy w obu pojedynkach popełnili 4 błędy. Ostatecznie po dramatycznych końcówkach mieliśmy remis. Nasz duet zwyciężył bowiem 6-5 a Tomasz uległ 5-6. W drugiej rundzie w odmianę 9 bil zagrali ze sobą K. Skowerski vs Lie He Wen oraz K. Wesołowska vs Han Yu Niestety oba spotkania wygrali zawodnicy z Chin i wyszli na prowadzenie 3-1. Do remisu i dogrywki potrzebowaliśmy więc zwycięstw w ostatnich dwóch meczach w których zagrali K. Wesołowska-T. Kapłan vs Chu Bing Chia -Chen Siming oraz M. Śniegocki vs Wu Jiaging. Bardzo dobra gra od samego początku naszej pary pozwoliła im wyjść na prowadzenie 5-3. Tak samo wyglądała gra Mateusza, który prowadził 4-2. Od tego momentu jednak to rywal przejął kontrolę i ostatecznie zwyciężył 6-4 dając awans do półfinału swemu zespołowi.

W pozostałych spotkaniach ćwierćfinałowych zanotowano następujące wyniki:

Filipiny - Tajwan                  4-2

Chiny II - Wielka Brytania   4-0

Japonia - Niemcy                 4-3

W półfinałach zmierza się więc Chiny vs Filipiny oraz Chiny II vs Japonia.  Mecze te odbędą się w piątek o godz. 13.00 a nowego mistrza świata poznamy w sobotę ok. godz. 17.00

 

30.08.2014r.

Jutro o ćwierćfinał Polska zmierzy się z Chorwacją .Porażka z Filipinami w ostatnim meczu grupowym

Dzisiaj nasi zawodnicy rozegrali ostatni grupowy pojedynek. Rywalem był jeden z głównych faworytów zespół Filipin. Niestety mimo dobrej gry musieliśmy uznać wyższość rywali przegrywając 0-6. Wyniki może wskazywać dominację rywali, ale dodać trzeba na obronę naszych że zaprezentowali naprawdę dobry bilard. Spotkanie zadecydowało jedynie o kolejności w grupie ponieważ kwalifikację nasz zespół do fazy pucharowej zapewnił sobie już wczoraj.

     
     
     

Wieczorem odbyło się losowanie, któremu towarzyszyło burzliwe dyskusje w związku z jego formułą. Ostatecznie los , a dokładnie ręka prezesa Kędzierskiego, z potencjalnych rywali w postaci Rosji, Niemiec i Chorwacji dał nam teoretycznie najsłabszego czyli Chorwatów. Jak sami jednak wiemy faworyt to nie to samo co zwycięzca. Liczymy jednak, że nasz zespół zagra na swoim wysokim poziomie i awansuje do ćwierćfinału. Jedyna smutna wiadomość to stan zdrowia  Skowerskiego, który niestety pogarsza się z dnia nadzień.

Pojedynek z Chorwacją rozpocznie się o godzinie 13.00 ( 7.00 w Polsce ). W przypadku zwycięstwa rywalem naszego zespołu w ćwierćfinale będzie zwycięzca meczu Chiny - Singapur. Ten mecz zaplanowany jest na wieczór na o godzinę 18.30 .


TABELA TOP 16 


CHINY        - SINGAPUR

POLSKA    - CHORWACJA

FILIPINY    - INDONEZJA 

AUSTRIA    - TAJWAN 

CHINY II    - SZWECJA 

WIETNAM  - WIELKA BRYTANIA

ROSJA       - NIEMCY 

USA           - JAPONIA 

 

 Z zawodów przeprowadzona jest transmisja video oraz live score.


WYNIKI LIVE - LINK

 

TRANSMISJA VIDEO - LINK 

 

 

29.07.2014r.

POLSKA - BUŁGARIA 6-0 . Drugie zwycięstwo reprezentacji Polski i pewny awans do rundy pucharowej. Jutro o pierwsze miejsce zagramy z jednym z głównych faworytów zespołem Filipin.

Szybko i bezlitośnie tak w skrócie można opisać dzisiejsze spotkanie reprezentacji Polski z Bułgarią. Nasza czwórka wygrała bowiem 6-0 nie dając praktycznie szans swym rywalom.  

Wynik spotkania w odmian 8 bil otworzył Tomasz Kapłan, który po prawie bezbłędnej grze pokonał L. Georgieva 6-0. Na dwa do zera wynik podwyższył nasz duet Mateusz Śniegocki - Karol Skowerski pokonując parę S. Dimov-S.Ruslanov 6-2. Trzeci punkt w odmianę 10 bil zdobyła Katarzyna Wesołowska pokonując po bardzo dobrej grze pokonała K. Zlateva 7-1. Czwarte oczko dające jednocześnie zwycięstwo w spotkaniu wywalczył K. Skowerski zwyciężając z R. Dimovem 8-4. Na pięć zero, tym razem w 10 bil,  rezultat podwyższył M. Śniegocki pokonując S. Ruslanova 7-3. Jedyny wyrównany pojedynek nasi rywale zagrali w mikście. K. Wesołowska - T. Kapłan wygrali bowiem 7-6 z  K. Zlatevą - L. Georgiev dając naszemu zespołowi 6 punkt.

     
     
     

W drugim spotkaniu naszej grupy Filipiny pokonały USA 4-2. Tym samym przed ostatnim jutrzejszym spotkaniem nasz zespół awansował na pierwsze miejsce w tabeli i podobnie jak Filipiny zapewnił sobie awans do rundy pucharowej. Jutrzejszy mecz Polska - Filipiny zadecyduje o ostatecznej kolejności. Do zajęcia pierwszego miejsca naszemu zespołowi wystarczy remis. Mecz ten rozpocznie się tak jak dzisiejszy o godzinie 13.00 ( 7.00 w Polsce).

 

TABELA GRUPY A PO II KOLEJKACH

 

1. POLSKA                            6          10-2

2. FILIPINY                          6          9-3

3. USA                                   0          4-8

4. BUŁGARIA                       0          1-11


 

 Z zawodów przeprowadzona jest transmisja video oraz live score.

WYNIKI LIVE - LINK

 

TRANSMISJA VIDEO - LINK

 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ Z ZAWODÓW


1 DZIEŃ

 

2 DZIEŃ

 

28.07.2014r.

POLSKA - USA 4-2 !!!. Zwycięstwo nad zespołem USA w pierwszym meczu reprezentacji Polski. Dzisiaj o 13.00 ( 7.00 w Polsce ) spotkanie z Bułgarią. Zapraszamy do śledzenia wyników on-line oraz na transmisję video.

Remis był tzw. planem minimum na pojedynek z zespołem USA. Tak też zakończyły się dwa pierwsze mecze w odmianę 8 bil. Lider zespołu USA Corel Duel pokonał Tomasza Kapłana 6-2. Nasz duet Mateusz Śniegocki-Karol Skowerski nie dał natomiast szans swym rywalom Domingez- Lombardo wygrywając 6-0. W kolejnych spotkaniach w 9-il spotkali się Skowerski - Dueal i Katarzyna Wesołowska - Barretta. W początkowej fazie na prowadzenie wyszedł Karol oraz Jennifer. Potem jednak to zawodnik z USA przejął kontrolę nad meczem by ostatecznie zwyciężyć 8-5. W tym samym czasie pogoń za rywalką rozpoczęła Kasia doprowadzając do remisu 7-7. W ostatniej partii to zawodniczka z USA miała szansę na zwycięstwo. Pomyliła się jednak na bili numer osiem co bezlitośnie wykorzystała Kasia wbijając dwie ostatnie bile , dając zwycięstwo w meczu i doprowadzając do remisu 2-2. W ostatnich dwóch meczach w odmianę 10 bil zagrali Śniegocki - Lombardo oraz Kaplan- Wesołowska vs Domingez-Barretta. Prawie bezbłędna gra dała pewne zwycięstwo Mateuszowi 7-2. Kasia i Tomek początkowo toczyli wyrównany mecz, ale widać było strach i niepewność w grze przeciwników. Ostatecznie nasi zawodnicy pewnie zwyciężyli 7-3 dając zwycięstwo naszemu zespołowi i trzy punkty. 


W drugim spotkaniu naszej grupy reprezentacja Filipin pokonała Bułgarię 5-1. Po pierwszym dniu nasz zespół zajmuje drugie miejsce za reprezentacją Filipin. 


Dzisiaj  o godzinie 13.00 miejscowego czasu ( 7.00 w Polsce) nasi zawodnicy rozegrają drugie spotkanie w którym zmierza się z zespołem Bułgarii. Zwycięstwo w tym pojedynku może zapewnić awans do rundy pucharowej.

     
     
     


Podziękowania za doping kierujemy do nowych kibiców naszego sportu. Polacy którzy przyszli wspomóc naszych zawodników wspaniale dopingowali oraz ... pomogli w leczeniu Karola, który w Chinach nabawił się choroby i wymagał wizyty lekarza.

     
     


Przed rozpoczęciem spotkań odbyła się ceremonia otwarcia na której odbyła sie prezentacja ekip. Obecni byli na niej przedstawiciele władz miasta Pekin, Ministerstwa Sportu oraz Komitetu Olimpijskiego Chin, władz WPA oraz sponsorów. Nie zabrakło również kibiców. Duża sala sportowa wypełniona była prawie do ostatniego miejsca.

 

Z zawodów przeprowadzona jest transmisja video oraz live score.

WYNIKI LIVE - LINK

 

TRANSMISJA VIDEO - LINK

 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ Z ZAWODÓW


1 DZIEŃ

 

2 DZIEŃ

 

28.07.2014r.

Dzisiaj pierwszy mecz z reprezentacją USA.

O godzinie 18.30 miejscowego czasu ( 12.30 czas w Polsce) swój pierwszy mecz na mistrzostwach świata rozegra reprezentacja Polski . Rywalem będzie zespół USA. Wcześniej o godzinie 18.00 odbędzie się uroczyste otwarcie. Nasi zawodnicy są po dwóch treningach oraz po jednym krótkim spacerze po Pekinie. Niestety ciągle nie mamy informacji gdzie będzie można śledzić wyniki i oglądać transmisję video.

 

     
     
     

Skład poszczególnych reprezentacji w grupie w której znajduje się Polska:


USA : Jennifer Barretta, Hunter Lompbardo, Cory Dueal, Oscar Domingez,

BUŁGARIA: Zlateva Kristina, Georgiev Lyudmil, Dimitrov Stanimir, Dimov Radostin

FILIPINY: Rubilet Amit, Dennis Orcollo, Carlo Biado, Lee Vann Corteza

 

 

26.07.2014r.

Repreznetacja Polski wylatuje do Chin

Dzisiaj rano z Kielc po zgrupowaniu, nasza reprezentacja wyrusza na drużynowe mistrzostwa świata do Chin. Znamy już dokładny plan gier naszej ekipy. W pierwszym meczu w poniedziałek o godz. 18.30 zagramy z zespołem USA. Następnego dnia o godz.13.30 rywalem będzie drużyna Bułgarii.  W środę wieczorem nasz team zmierzy się z jednym z głównych faworytów zespołem Filipin. Przypomnijmy, że do dalszych gier awans uzyskają dwa pierwsze zespoły z każdej grupy oraz cztery z trzecich miejsc z najlepszym bilansem małych punktów.


     
     
     

Z zawodów wg informacji organizatorów zostanie przeprowadzona transmisja video live. W chwili obecnej nie ma dokładnej informacji o adresie strony, ale jeżeli taką otrzymamy, poinformujemy o tym na naszej stronie. Będziemy starali się również ( jeżeli tylko będą takie możliwości) przekazywać informacje na bieżąco oraz uzupełniać ją galeriami zdjęć zarówno na naszej stronie jak i na facebooku.

Skład reprezentacji Polski :

Katarzyna Wesołowska ( Nosan Kielce) - dwukrotna mistrzyni Europy,

Tomasz Kapłan ( Nosan Kielce) - dwukrotny mistrz Europy , numer 5 rankingu Europy

Mateusz Śniegocki (Konsalnet Warszawa) - mistrz Europy, numer 3 rankingu Europy

Karol Skowerski - wicemistrz świata, numer 4 rankingu Europy.

 

Opiekunem naszej reprezentacji jest Prezes PZBil Grzegorz Kędzierski .  Wspierać nasz zespół będzie również Adam Mścisz.

 

 

     
     
     

07.07.2014r.
Bardzo mocne zespoły  Filipin i USA w grupie z naszą reprezentacją .

Wczoraj otrzymaliśmy wyniki losowania grup Drużynowych Mistrzostw Świata - Chiny 2014. Polska została rozlosowana z numerem 2 w grupie A. Z numerem jeden rozstawiony został zespół Filipin. Za rywali nasz zespół będzie miał jeszcze silny team USA oraz zespoły Bułgarii i Cypru.  To trudna grupa i awans do rundy pucharowej będzie trudno. Liczymy jednak, że nasz zespól stanie na wysokości zadania i awansuje do najlepszej szesnastki.  Przypomnijmy, że do dalszych gier awansują dwa pierwsze zespoły  z każdej grupy oraz cztery z trzecich miejsc z najlepszym bilansem punktowym. 


Zawody rozpoczną się w 28 lipca i potrwają do 2 sierpnia. Łączna pula nagród wynosi 300.000 USA z czego zwycięski zespół otrzyma 80.000 USA.  Przypomnijmy, że nasz kraj wystąpi w składzie: Katarzyna Wesołowska - mistrzyni Europy  oraz trzech najwyżej sklasyfikowanych zawodników w rankingu Europy: Mateusz Śniegocki, Karol Skowerski i Tomasz Kapłan. 

Powrót
© 2019 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System