Mistrzostwa Polski UKS 2014 - ZAPRASZAMY NA RETRANSMISJĘ SPOTKAŃ
Dodano: 2014-06-02 Zmodyfikowano: 2014-06-03 |
Historyczne Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych zawitały do regionu, w którym historia rywalizacji o medale przyszkolnych klubów sportowych jest szczególnie żywa. Tym samym: pierwsze Mistrzostwa, w których rozdano wszystkie komplety medali na jednej imprezie zawitały do Piechcina
na Pałukach.
Ciekawie skonstruowany plan gier okazał się doskonałym katalizatorem wzrastającego napięcia. Choć gry wystartowały już w środę, aż do piątku żaden zawodnik nie mógł czuć się pewny swego. Zmagania, rozgrywane na dziewięciu stołach w hali sportowej Zespołu Szkół w Piechcinie przebiegały bardzo sprawnie, także z uwagi na co najmniej zadowalający poziom zawodników.
Szczególnie dobre wrażenie pozostawili po sobie pupile. Najlepszy okazał się Dominik Klepacz (Snikers Rękoraj), który po nieoczekiwanie jednostronnym finale pokonał 3-0 Jakuba Wiśnika (Promyk Czerniewice). Zdecydowanie większy opór późniejszy mistrz napotkał ze strony debiutanta, Wiktora Fortuńskiego (Baribal Lubin), który w półfinale uległ dopiero po 5 partiach. Ośmioletni Fortuński tym samym błyskawicznie wstąpił na medalowy szlak, przetarty przez swoich świetnych braci - Mieszka i Marcela. Brąz trafił także do Damiana Rzepeckiego (Dragon Srock). Co ciekawe, obaj finaliści: Klepacz i Wiśnik - większość swojej drogi na podium pokonali lewą stroną tabeli. Klepacz musiał uznać wyższość Dominika Piszczka, Wiśnik zaś - Krzysztofa Derendarza. Oprócz Fortuńskiego największym objawieniem turnieju okazał się inny drugoklasista - Sambor Stachowiak z Chorzowa Chorzów.
Sala gier z areną TVsports.pl
Grupa juniorów młodszych przyniosła pewne niespodzianki. W tym przypadku snucie prognoz było możliwe z uwagi na obecność większości uczestników MP UKS na Mistrzostwach Polski Juniorów. W finale spotkali się Dawid Ryś (Snikers Rękoraj) oraz Piotr Łysoniewski (Promyk Czerniewice). Sensacyjnie wysokie okazało się zwycięstwo Rysia, który nie stracił w finale ani jednej partii, wygrywając 4-0. Po raz kolejny zwycięzca musiał przedzierać się przez lewą stronę tabeli. W fazie pucharowej Ryś pokonał w meczu o medal - Konrada Górczewskiego (Dragon Janowiec Wlkp) i w półfinale klubowego kolegę - Krzysztofa Dybałę. Miejsce na podium przypadło także Radosławowi Gizińskiemu (UKS Lubostroń).
W grupie dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się Daria Kuta (Promyk Czerniewice), która w półfinale pokonała zdecydowanie bardziej doświadczoną Kingę Pietrzak (13 Joker Tomaszów Mazowiecki). Brązowe medale wywalczyły Julia Chłodzińska (Lubostroń) i Aleksandra Burczyńska (Snikers Rękoraj). Sensacją okazał się występ poniżej strefy medalowej świetnej sekcji żeńskiej UKS Bila Zduny, która z ubiegłorocznych Mistrzostw przywiozła złoto, srebro i brąz.
To, co podopiecznym Ilony Galei nie udało się indywidualnie, dziewczęta powetowały sobie w drużynie. W finale Weronika Karwik, Marzena Wachowiak i Weronika Połczyńska 2-1 pokonały reprezentantki Snikersa Rękoraj: Agatę Ryś, Sandrę Kmieć i Aleksandrę Burczyńską. Brąz wywalczyły reprezentantki Spartana Chodów: Sandra Mikołajewska, Anna Janikowska i Julia Kruszyna, które jako jedyne znalazły patent na zawodniczki ze Zdun, odsyłając je na lewą stronę w fazie 2KO. Brąz wywalczyły także, po szlagierowym półfinale sekcji dziewczęcych zawodniczki Promyka Czerniewice: Daria Kuta, Ola Pewniak i Justyna Sputowska.
Kategoria Open w magiczny sposób przeniosła rywalizację o blisko dekadę wstecz. Znów puchar wznosił Sebastian Seifert, tym razem jednak jako trener UKS Łabiszynianki Łabiszyn, która okazała się bezkonkurencyjna za sprawą Mateusza Kurasa, Aleksandry Piąstki i Magdaleny Bonek. Zawodnicy klubu Stefana Kryszaka w dramatycznym finale okazali się lepsi od Promyka Czerniewice (Jakub Wiśnik, Piotr Łysoniewski, Aleksandra Pewniak i Bartosz Tracz). Brązowe medale wywalczyli Snikers Rękoraj (Michał Maciaszczyk, Krzysztof Dybała i Dawid Ryś) oraz Dragon Srock (Adrian Kozakowski, Damian i Piotr Rzepeccy oraz Sebastian Mirowski).
Z dwoma złotymi, jednym srebrnym i trzema brązowymi medalami najlepsi w klasyfikacji medalowej okazali się podopieczni Wiesława Bereźnego ze Snikersa Rękoraj. Wyprzedzili oni zawodników Elżbiety i Jerzego Bieńków z Promyka Czerniewice. Trzecie miejsce w tym zestawieniu przypadło Mistrzom Drużynówek: Łabiszyniance Stefana Kryszaka i Sebastiana Seiferta oraz Bili Zduny Pawła i Ilony Galejów.
Najlepsi w Piechcinie
Historyczne wyzwanie organizowania imprezy, podczas której po raz pierwszy rozdano wszystkie komplety medali dla UKS-ów podjął się Jakub Wojciechowski, nauczyciel ZS w Piechcinie i Radny Gminy Barcin przy ogromnym wsparciu swojej żony, Liliany Wojciechowskiej. Tak okazały debiut organizacyjny pokazuje, jak wielką estymą cieszy się ta ogólnokrajowa rywalizacja najmłodszych, która w tym roku przyciągnęła ponad 100 uczestników. Wypada wierzyć, że ogromne zaangażowanie i serce, włożone w przygotowanie Mistrzostw wkrótce przełoży się na medalowe występy zawodników UKS Piechcin. Bardzo ważne i godne podkreślenia jest również zaangażowanie władz gminy i sponsorów oraz PZBil i Ministerstwa Sportu. Szczególne słowa podziękowania kierujemy więc do Burmistrza Barcina - p. Michała Pęziaka. Zawody miały również świetną oprawę medialną. Wszystkie mecze transmitowane były na żywo na TVsprots.pl a relacje z zawodów przeprowadziły lokalne media: TVL Barcin, Radio Żnin i Pogłos Barcina. Dodajmy, że podczas Mistrzostw promowana były akacja Ministerstwa Sportu "STOP zwolnieniom z wf-u, akcja Polskiego Związku Bilardowego "Bilard Sportem Wszystkich" oraz „Say No to Doping". Nagrywane były równeiż materiały do filmu szkoleniowego, który na jesieni wyda PZBil.Już w czwartek będzie można zobaczyć reportaż z mistrzostw oraz wszystkie spotkania rozgrywane na stole telewizyjnym.
- Medaliści MP UKS 2014
- Pełne wyniki na stronach Mistrzostw Polski UKS
- Mistrzostwa Polski UKS 2014 - Galeria Foto | |
|