Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Mistrzostwa Polski w Trikach Bilardowych - Kielce - Galeria Echo 2014 zakończone

Dodano: 2014-01-06
Zmodyfikowano: 2014-01-07

Mistrz Świata Bogdan Wołkowski obronił tytuł Mistrza Polski w trikach bilardowych. Tysiące osób obejrzało bilardowy festiwal w Galerii Echo w Kielcach.

Przy aplauzie kilku tysięcy rozentuzjazmowanych widzów Bogdan Wołkowski sprostał reputacji dwunastokrotnego Mistrza Świata w trikach bilardowych, podczas rozgrywanych w kieleckiej Galerii Echo Mistrzostwach Polski. Sensacja wisiała w powietrzu zwłaszcza podczas półfinałów, głównie za sprawą najmłodszego w stawce  Bartosza Rozwadowskiego.

 

Finał marzeń, jak przed rokiem rozstrzygnął się między Bogdanem Wołkowskim z Jaworzna a Ziemowitem Janaszkiem z Kielc. Rutynowany Mistrz nie był jednak skory do dzielenia się tytułem, choć jak przyznał, poziom prezentowany przez Janaszka, zmusił go do największego skupienia. Ostatecznie wynik blisko 90 punktów,  jaki Bogdan Wołkowski osiągnął po 14 zagraniach okazał się nieosiągalny nawet dla Ziemowita, który deptał rywalowi po piętach.

 

Uczestników finału wyłoniły eliminacje i pojedynki półfinałowe. W  pierwszym starciu o miejsce w finale Janaszek okazał się nieznacznie lepszy od Karola Skowerskiego, rewanżując się Bilardowej Gwieździe za sobotnią rywalizację eliminacyjną. Tam najlepszy okazał się Skowerski, a za jego plecami finiszował Janaszek. Rozwadowski do ostatnich prób prowadził wyrównaną walkę półfinałową przeciwko późniejszemu Mistrzowi, Po pierwszych dziewięciu zagraniach to kielczanin był bliżej finału i było blisko sensacji. Postawa Bartosza zmusiła Wołkowskiego po sięgnięcie do zagrań, które zwykle decydują o tytułach mistrzów świata i wykonał je perfekcyjnie zwyciężając ostatecznie i awansując do wielkiego finału.

 

Finał poprzedził mecz pokazowy na inaugurację obchodów XX-lecia Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego. Zmierzyły się drużyny sześciokrotnego Mistrza Polski Nosanu Galerii Echo Kielce i Gwiazd Polski, kierowanej przez Marcina Krzemińskiego. Jej skład stworzyli: Ewa Bąk ( MUKS IKS Tarnów – wielokrotna medalistka mistrzostw Polski), Bogdan Wołkowski, Mariusz Skoneczny ( Duet Tomaszów Maz, mistrz Europy i zwycięzca rankingu Polsi 2013) i Sebastian Batkowski ( wicemistrz świata juniorów 2013) .Honoru kielczan, dowodzonych przez Marka Karlikowskiego bronili: Katarzyna Wesołowska, Michał Turkowski, Karol Skowerski i Bartosz Rozwadowski. Mecz do dziesięciu wygranych partii, w myśl zasad, które w tym sezonie obowiązywać będzie w I PLB padł łupem Mistrzów Polski (zwycięstwo 10-6), którym towarzyszył aplauz setek kibiców. To starcie dało jedną zasadniczą odpowiedź: rewolucyjne zmiany w I PLB mogą okazać się trafione i było wspaniałym widowiskiem dla zgromadzonych w Galerii Echo kibiców.

 

Podziękowania za przygotowanie wspaniałej imprezy kierujemy gościnnej Galerii Echo, Świętokrzyskiemu Stowarzyszeniu Bilardowemu oraz dziennikarzom, którzy liczne przybyli, by relacjonować te porywające zmagania. Po raz wtóry wielką pracę wykonała ekipa TVSports.pl

 

Końcowa klasyfikacja medalowa:

 

Mistrz Polski            - Bogdan Wołkowski           - Jaworzno

Wicemistrz Polski     - Ziemowit Janaszek          - Kielce

III miejsce              - Bartosz Rozwadowski i Karol Skowerski       - Kielce

 

 

GALERIA FOTO Z MISTRZOSTW ORAZ MECZU POKAZOWEGO - https://www.facebook.com/media/set/?set=a.678093222231107.1073741886.221166347923799&type=1  

 

 

Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System