Strona główna » The World Games - Wrocław 2017 » The World Games 2017
Menu
The World Games 2017

Już latem w 2017 roku około 4.000 sportowców z ponad 100 państw przyjedzie do Wrocławia by uczestniczyć w Światowych Igrzyskach Sportowych. Rywalizacja będzie prowadzona w 27 dyscyplinach wpisanych na stałe do programu World Games oraz w 4 sportach , które uzyskały zaproszenie Komitetu Organizacyjnego i International World Games Association.


We Wrocławiu odbędzie się 10. edycja zawodów, które zgodnie z decyzją Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i IWGA prowadzone są pomiędzy Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi. Ceremonię otwarcia TWG zaplanowano na 20 lipca. Pierwszy raz sport bilardowy zagościł w World Games w 2001 roku w Akita w Japonii. Później nasi zawodnicy walczyli w Duisburgu w Niemczech (2005), w Kaohsiung na Tajwanie (2009) i w Cali w Kolumbii (2013).

Wyłącznym organizatorem turnieju bilardowego Igrzysk jest Światowa Konfederacja Sportów Bilardowych (World Confederation of Billiards Sports).

W Światowych Igrzyskach Sportowych rywalizacja odbywa się w trzech rodzajach gry w bilard:

pool bilard - odmiana 9-bil - 16 mężczyzn, 16 kobiet,
karambol - odmiana 3-bandy - 16 mężczyzn,
snooker - 16 mężczyzn.

IWGA zaplanowała gry bilardowe przez 5 dni. Specjalnie dla naszych potrzeb zagospodarowana zostanie sala konferencyjna Wrocławskiego Centrum Kongresowego, znajdująca się obok Hali Stulecia. Obecnie na wszystkich kontynentach trwają turnieje wyłaniające najlepszych sportowców. Dla publiczności przewidzianych jest około 700 miejsc. Bilety i zaproszenia będą dostępne na kilka miesięcy przed zawodami.

Ze strony World Confederation of Billiards Sports przygotowaniami kieruje Marcin Krzemiński - wiceprezes WCBS, Honorowy Prezes Polskiego Związku Bilardowego.

Bieżące informacje o Igrzyskach znajdują się na stronach internetowych:

- theworldgames2017.com
- wcbs-billiards.org
- bilard-sport.pl


© 2019 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System