Strona główna » The World Games - Wrocław 2017 » Aktualności
Menu
Aktualności

XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich - Dolny Śląsk 2016
2017-07-31

Adrian Kozakowski zwyciężył w turnieju na rok przed World Games. Wspaniała impreza we Wrocławiu !

25 lipca 2016

Bilardzista ULKS Dragon Srock - Adrian Kozakowski - wygrał bilardowy turniej w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich. Zawody rozegrane zostały w klubie bilardowym Bandaclub a wzięło w nich udział 28 zawodniczek i zawodników w wieku 14-19 lat.


 

Adrian w finale pokonał 4:2 Kingę Pietrzak z Joker Team Tomaszów Mazowiecki. Na podium stanęli jeszcze Mateusz Zdziech (Frame Łódź) i Arkadiusz Brzękowski (Akademia Bilardowa Rokietnica).


XXII edycja OOM została rozegrana na rok przed Światowymi Igrzyskami Sportowymi - The World Games, które w 2017 roku rozegrane zostaną we Wrocławiu. Turniej był świetną promocją sportu bilardowego, który oczywiście znajduje się w programe WG 2017. Gośćmi OOM byli: wiceprezes WCBS - Marcin Krzemiński oraz wiceprezes PZBil Dariusz Kobacki.

  


Wszyscy uczestnicy i opiekunowie wzięli udział w uroczystym i kolorowym otwarciu, które odbyło się przy Hali Stulecia. Każdy z uczestników miał zapewniony nocleg, wyżywienie, pamiątkowe dyplomy i gadżety oraz puchary i drobne nagrody pamiątkowe. Nad całością czuwała ośmioosobowa ekipa sędziowska. Akcja była sfinansowana ze środków Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego Światowych Igrzysk Sportowych 2017 Dodać również należy, że jednocześnie na tej samej sali swój turniej rozgrywali juniorzy w snookera. W tej rywalizacji wzięło udział 8 zawodników.  

PEŁNE GALERIE ZDJĘĆ DOSTEPNĘ POD LINKAMI :

- GALERIA nr 1 

- GALERIA nr 2 

- GALERIA nr 3
Pełne wyniki z zawodów bilardowych można zobaczyć >>TUTAJ<<


23 lipca 2016Polski Związek Bilardowy organizuje w dniach 22-23.07.2016 r. we Wrocławiu zawody dla juniorów 14-19 lat w ramach promocji dyscyplin The World Games 2017. Będą one jedną z części dużego wydarzenia sportowego w którym bierzemy udział jako Partner na podstawie porozumienia z Wrocławskim Komitetem Organizacyjnym – Światowe Igrzyska Sportowe 2017 Sp. z o.o. – w ramach imprezy pod nazwą: XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich - Dolny Śląsk 2016, której Głównym Organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląska Federacja Sportu przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.


Biorąc pod uwagę aktywność sportową, poziom wyszkolenia oraz sukcesy Waszych wychowanków zapraszamy do udziału w tej imprezie zawodników Waszego Klubu. Koszty udziału pokrywają organizatorzy. Jednym z głównych pkt. imprezy jest nasz udział w otwarciu XXII OOM i złożenie uroczystego olimpijskiego ślubowania przez zawodników. Jest to wspaniała okazja do zaprezentowania naszej dyscypliny i historyczna chwila współzawodnictwa w gronie dyscyplin olimpijskich. Szczegółowe informacje w załączonym pliku. Nadmieniam, iż jest to dla sportu bilardowego kolejne wyróżnienie po włączeniu nas do Sytemu Sportu Młodzieżowego MSiT, dofinansowaniu Kadr Wojewódzkich Młodzika i przyjęciu PZBil w poczet członków PKOl.

Z turnieju będzie przeprowadzona relacja on-line. Wyniki będą dostępne >>TUTAJ<<.

Wiceprezes PZBil
Dariusz Kobacki

Zgłoszenia przyjmujemy na junior@bilard-sport.pl do dnia 10.07.2016 r. na załączonych drukach.

W załączeniu:

informacja i warunki udziału
załącznik nr 2 zgłoszenie
załącznik nr 3 zgoda i deklaracja odpowiedzialności
Data modyfikacji: 2017-08-01
Powrót
© 2019 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System