Strona główna » The World Games - Wrocław 2017 » Aktualności
Menu
Aktualności

The World Games - Wrocław 2017
2017-07-31

Znamy Mistrzów w sportach bilardowych. Historyczne wyniki we Wrocławiu.

Carlo Biado - to on wygrał rywalizację, którą śledzono w bodaj największym napięciu. Filipińczyk w finale pokonał nieobliczalnego Jaysona Shawa, Biado, wygrywając ostatni mecz 11-7, po raz drugi poprawił rekord Filipin na World Games. Pokonując w półfinale 11-7 Naoyukiego Oi stał się pierwszym Filipińczykiem w meczu o złoto The World Games. Wygrywając finał, zdobył prawdopodobnie jedyny tytuł o zasięgu globalnym, którego Reyes i Spółka dotychczas nie wywalczyli. Biado, w drodze po tytuł, w ćwierćfinale pokonał Mieszka Fortuńskiego. Zdobywając 9 partii, Polak okazał się najbardziej wymagającym zawodnikiem na drodze Mistrza. Wcześniej Biado uporał się z Joshuą Fillerem.

Mecz o brązowy medal także przyniósł historyczne rozstrzygnięcie. Naoyuki Oi, pokonując dwiema partiami Ko Pin Yi został pierwszym Japończykiem, który zdobył medal w bilard na World Games. Ko, natomiast, przerwał trwającą od początku bilardu na Igrzyskach obecność Tajwańczyków na podium.


 
podium 9-bil - kobiety
 podium 9-bil - mężczyźni

Rywalizacja Pań pod dyktando Azjatek. Cztery nich wypełniły półfinały. Dwie pozostałe przegrywały tylko z półfinalistkami. Najlepsza okazał się Chen Siming, która dotychczas dwukrotnie przegrała finał dziewiątki na Mistrzostwach Świata. Jej rywalka Kim Gayoung z Korei Południowej dwukrotnie finały wygrywała. W decydującym starciu o złoto World Games Chen okazała się o klasę lepsza, pokonując rywalkę 9-3. Siming została pierwszą Chinką ze złotym medalem World Games. Dla Kim Gayoung to drugi z rzędu przegrany finał Igrzysk. Brąz dla kolejnej dwukrotnej mistrzyni świata z Chin - Han Yu. Medal wywalczyła kosztem osiemnastoletniej Chezki Centeno. Także w rywalizacji Pań po raz pierwszy zabrakło na podium Tajwanki. W ćwierćfinale odpadła Oliwia Czupryńska. Nie sprostała Han Yu.

Historyczne wyniki także w rywalizacji Karambolistów. Daniel Sanchez, pokonując w finale obrońcę tytułu - Marco Zanettiego śrubuje rekord tytułów Mistrzowskich an TWG. Hiszpan wygrał 3 z 5 startów. Jest także niedościgniony w klasyfikacji multimedalistów bez podziału na dyscypliny bilardowe. We Wrocławiu zamknął drogę do ćwierćfinału przed Dawidem Tonojanem. W tej samej fazie odpadł też Mateusz ŚniegockiBrąz wywalczył Sameh Sidhom. Egipcjanin jest pierwszym bilardzistą z Afryki, który wywalczył medal na The World Games.

 
medaliści w snookera
 najlepsi w karambol

W rywalizacji snookerzystów bez niespodzianek. W finale spotkali się dwaj zawodnicy w stawce, którzy regularnie rywalizują na najwyższym poziomie. W Derbach Wielkiej Brytanii Kyren Wilson lepszy od Alistera Cartera. Brązowy medal dla Soheilego Vahedi. Przed nim nie dokonał tego żaden Irańczyk. Kacper Filipiak na 5. miejscu.

Klasyfikację medalową bilardzistów na The World Games 2017 wygrali Brytyjczycy, przed Chinami, Filipinami i Hiszpanią.

1. Wielka Brytania 1-2-0
2. Chiny 1-0-1
3. Hiszpania 1-0-0
3. Filipiny 1-0-0
5. Korea Płd. 0-1-0
5. Włochy 0-1-0
7. Iran 0-0-1
7. Egipt 0-0-1
7. Japonia 0-0-1

Podobnie ma się czołówka klasyfikacji Wszechczasów na World Games.

1. Wielka Brytania 5-4-1
2. Tajwan 3-3-2
3. Spain 3-0-0
4. Chiny 1-2-1

W dotychczasowych pięciu edycjach zmagań bilardzistów na The World Games medale zdobywali przedstawiciele 15 krajów.


Wielkie podziękowania za przygotowanie i przeprowadzenie imprezy należą się ogromnej grupie ludzi. Zawody w tej formule pokazały piękno sportów bilardowych. Ta świetna idea jednego wielkiego sportu bilardowego jest też jedyną możliwą drogą do Igrzysk Olimpijskich o które walczymy. Zapraszamy również do oglądania naszych relacji filmowych na stronie Facebook TVsports.pl.
Data modyfikacji: 2017-08-01
Powrót
© 2019 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System