Strona główna » The World Games - Wrocław 2017 » Aktualności
Menu
Aktualności

The World Games 2017. Polski dzień we Wrocławiu !
2017-07-31

Oliwia Czupryńska i Mieszko Fortuński w ćwierćfinale The Wolrd Games Wrocław 2017 ! Fantastyczny dzień dla bilardowej Polski !

 

To co stało się wczoraj we Wrocławiu podczas pierwszego dnia zmagań o bilardowe medale The World Games – Wrocław 2017 pokazało jak piękną dyscypliną sportu jest bilard  że możemy być dumni z naszych reprezentantów i że mamy najlepszych kibiców na świecie.

 

Zawody rozpoczęły się od Ceremonii Otwarcia i prezentacji ekip. Przywitania zawodników, gości oraz kibiców dokonał Marcin Krzemiński – wiceprezes Światowej Konfederacji Sportów Bilardowych – życząc im wspaniałych wyników sportowych oraz miłego pobytu we Wrocławiu. Otwarcia zawodów dokonał Jason Ferguson ( prezes WCBS) , który podkreślił, że zawody The World Games to najważniejsza sportowa impreza bilardowa na świecie.  

 

     
     

Jako pierwszy bój rozpoczął Dawid Tonojan ( MOSiR Kętrzyn). Nasz najlepszy obecnie karambolista zagrał na tyle na ile pozwalają mu obecne możliwości i ostatecznie przegrał z czterokrotnym mistrzem świata i dwukrotnym mistrzem TWG 9-40.

 

 
 

Całkiem inny przebieg miało spotkanie Oliwi Czupryńskiej ( NOSAN Kielce) z aktualną mistrzynią Europy Natalią Serosthan z Rosji. Nasza reprezentantka od pierwszej bili grała niesamowicie skoncentrowana i wykorzystywała każdy najmniejszy błąd rywalki, która wyraźnie w kilku momentach „gubiła się na stole” i objęła prowadzenie 6-0. Kolejne kilka partii zdobyła zawodniczka z Rosji, ale od stanu 6-4 Oliwia wróciła do poziomu gry z początku spotkania i zwyciężyła 9-5.

W ostatnim pojedynku Mieszko Fortuński ( ERG BIERUŃ Folie) musiał stawić czoła dwukrotnemu mistrzowi świata Jiaguing Wu z Chin. Mieszko rozpoczął od prowadzenia 3-1. Po stracie kolejnych dwóch partii na prowadzenie wyszedł rywal i walka od tego momentu toczyła się praktycznie punkt za punkt. Przy stanie 8-8 dwie kolejne partie „padły łupem” zawodnika z Chin. Mieszko zdołał jednak doprowadzić do remisu 10-10. Ostatnie rozbicie należało niestety do zawodnika z Chin, któremu po świetnym rozbiciu ustawił się tzw. „laczek”. Pomylił się on jednak dwukrotnie na bili numer 6 ( raz na pozycjonowaniu a następnie na próbie wicia) co wykorzystał nasz reprezentant zwyciężając 11-10 !

Dzisiaj o godzinie 12.30 swój pojedynek rozpocznie Mateusz Śniegocki, która w karambol 3-bandy zagra z z reprezentującym USA Piedrabuena  Pedro.

Ćwierćfinały odbędą się w piątek. Jako pierwsza, o godzinie 10.00 zagra Oliwia Czupryńska, która zmierzy się z numerem jeden światowego rankingu Han You. Rywalem Mieszka Fortuńskiego będzie były lider rankingu WPA ( obecnie numer 9 ) medalista mistrzostw świata Carlo Biado z Filipin. Pojedynek ten rozpocznie się o godzinie 12.30 .

Wielkie podziękowania za fantastyczny doping należą się kibicom. Ich doping, brawa pomagały naszym zawodnikom jednocześnie pokazując czym jest sport bilardowy w Polsce. Na szczególne wyróżnienie zasługują kilkudziesięcioosobowa grupa Akademii Bilardowej PZBil, która przybyła w specjalnie przygotowanych koszulkach i z wielkimi banerami oraz grupa kibiców Baribala Lubin „uzbrojona” w flagi i szaliki !!!

Dodajmy, że swój pojedynek wygrał również Kacper Filipiak, który pokonał Mehta Aditya i w piątek zagra w ćwierćfinale.

Pełne wyniki znajdziecie na stronie   https://theworldgames2017.com/wyniki/

Transmisja LIVE można oglądać na stronie WCBS - LINK 

Data modyfikacji: 2017-08-01
Powrót
© 2019 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System