Strona główna » The World Games - Wrocław 2017 » Aktualności
Menu
Aktualności

The World Games - Wrocław 2017
2017-07-31

Wielkie święto sportu w którym uczestniczą reprezentanci Polski w bilard. The World Games - Wrocław 2017 rozpoczęte!

Wczoraj odbyła się Ceremonia Otwarcia The World Games – Wrocław 2017. To niesamowite widowisko transmitowane do ponad 100 krajów całego świata można było obejrzeć na żywo również na antenie Polsatu. Wagę i wielkość imprezy podkreśla fakt, że byli na nim szef Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl), szef Międzynarodowego Komitetu Sportów Nieolimpijskich (IWGA), Minister Sportu i Turystyki, Prezes PKOl oraz wielu znakomitych gości z Polski i ze świata. Oczywiście największe brawa i emocje panowały podczas wejścia reprezentacji Polski, w której było trzech naszych bilardzistów. Potem na stadionie panowały już tylko śpiew i zabawa, tak jak podczas otwarcia IO. Wcześniej cała reprezentacja Polski na TWG w liczbie ok. 300 zawodniczek i zawodników wzięła udział w uroczystym wręczeniu nominacji na TWG oraz ślubowaniu. Był też czas na zdjęcia, wywiady oraz lepsze poznanie się wielkiej rodziny sportowej. Trzeba przyznać, że wczorajsze ceremonie oraz ich rozmach pokazały z jak wielkim wydarzeniem sportowym mamy do czynienia i jak wielkie emocje na nas czekają. We wszystkich uroczystościach brali udział nasi zawodnicy Oliwia Czupryńska, Dawid Tonojan i Mieszko Fortuński oraz Prezes PZBil Grzegorz Kędzierski i wiceprezes WCBS Marcin Krzemiński.


 

 


Dzisiaj nasza reprezentacja rozpoczyna ostatnie zgrupowanie przed swoim startem. Na specjalnie przygotowanym stole bilardowym będą trenowali przez kilka ostatnich dni. W tym celu przywieziony do Wrocławia stół Diamond został wczoraj wyposażony w nowe sukno Andy a zawodnicy otrzymali zestaw całkiem nowych bil Cyclop. Wszystko po to aby przez te kilka ostatnich dni grać dokładnie w takich samych warunkach w jakich przyjdzie im rywalizować w środę.

 

 

 


My serdecznie zapraszamy wszystkich do śledzenia wyników na stronie https://theworldgames2017.com/wyniki/


Na naszej stronie oraz na profilach https://www.facebook.com/bilardsportem/ i https://www.facebook.com/tvsportspl/ znajdziecie również informacje na temat imprezy, zdjęcia oraz wywiady. Przeprowadzimy również specjalnego vloga z imprezy. 


Oczywiście jeżeli tylko macie taką możliwość, zapraszamy do Wrocławia aby z bliska kibicować naszym reprezentantom. Jest tam już grupa naszej młodzieży, która trenuje na obozie sportowym w ramach Ogólnopolskiej Akademii Bilardowej PZBil. Wczoraj wzięła udział również w Uroczystym Otwarciu w przygotowanych na tę okazję strojach kibiców reprezentacji Polski.

 

Data modyfikacji: 2017-08-01
Powrót
© 2019 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System