Strona główna » The World Games - Wrocław 2017 » Aktualności
Menu
Aktualności

The World Games - Wrocław 2017
2017-07-31

Końcowe odliczanie do największej imprezy sportowej w 2017 roku. Kibicuj naszym reprezentantom na The World Games!

Już za 2 tygodnie, w czwartek 20 lipca o godzinie 19:00, na Stadionie Wrocław rozpocznie się ceremonia otwarcia 10. Światowych Igrzysk Sportowych - The World Games - Wrocław 2017. Na trzech scenach wystąpi łącznie ponad 400 artystów, w tym orkiestra symfoniczna, grupy taneczne i gwiazdy muzyki. Dzień później do akcji wkroczą sportowcy, którzy walczyć będą o medale w ponad 30 dyscyplinach. Łącznie we Wrocławiu wystartuje ponad 3.500 sportowców.


My z niecierpliwością czekamy na dzień 26 lipca. Wtedy rozpocznie się turniej sportów bilardowych. Nasi reprezentanci poznali już swoich rywali i są na ostatniej prostej przygotowań. Dawid trenuje na specjalnie odnowionym stole do karambola, do Wrocławia dostarczony został na treningi specjalnie dla Mieszka nowy stół Diamont, a Oliwa szlifuje formę pod okiem  R. Babicy. Nasi reprezentanci zameldują się we Wrocławiu 20 lipca i wezmą udział w ślubowaniu oraz w uroczystym otwarciu. Od 21 do 25 lipca wezmą udział w zgrupowaniu. Będą trenowali na specjalnie przygotowanym stole z nowym suknem, bandami oraz bilami tak aby mieć dokładnie takie same warunki gry jakie będą panowały w sali gier. Element "wyczucia" to ostatni bardzo ważny  punkt przygotowań, który ma dać naszym najlepsze z możliwych warunków przygotowanie jakie założył w cyklu PZBil. 


Jako pierwszy zaprezentuje się Dawid Tonojan ( MOSiR Kętrzyn ) , który o godzinie 10:00 rozegra pojedynek z rozstawionym z numerem 1 na turnieju w Karambol, Hiszpanem Danielem Sanchezem. O godzinie 12:30 do walki przystąpi Oliwia Czupryńska ( Nosan Kielce) , która w pierwszej rundzie wylosowała Rosjankę Natalię Seroshtan. O 17:30 czeka nas pojedynek Mieszka Fortuńskiego (ERG Bieruń Folie )  z Chińczykiem Jiaquing Wu. Finały zaplanowane są na 29 (kobiety) i 30 (mężczyźni, karambol) lipca.  Wszystkie koszty zwiazane z udziałem w zawodach zawodnicy mają sfinansowane ze środków PZBil i MSiT. 


W Hali Stulecia poznamy również medalistów w snookera. Polskich barw będzie bronił Kacper Filipiak.
Bilety wstępu na The World Games - Wrocław 2017 można kupić na stronach ebilet.pl. Więcej szczegółów o The World Games na stronach theworldgames2017.com.
Data modyfikacji: 2017-08-01
Powrót
© 2019 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System