Strona główna » Mak Marketing Junior Tour » Aktualności
Menu
Aktualności

Mak Marketing Junior Tour
2023-06-20

Młodzi bilardziści Nosanu Kielce Jeremi Nowak i Izabella Jońska zwyciężyli w rocznej rywalizacji Mak Marketing Junior Tour

W tym najważniejszym polskim cyklu turniejowym, po rozegraniu czterech zawodów, w rankingu sklasyfikowanych zostało 114 chłopców i 38 dziewcząt. Jeremi Nowak zebrał 363 punkty. Na drugiej lokacie uplasował się Sambor Stachowiak (Fair Play Jaworzno) - 351 pkt, a na trzeciej Paweł Boguszewski (Green Club Gdańsk) - 346 pkt. Wśród dziewczyn Jońska finiszowała z 393 pkt. Za nią są Oliwia Brodecka (UKS Dragon Janowiec Wielkopolski) - 356 pkt oraz Joanna Moczarska (UKS Promyk Czerniewice) i Amalia Mikołajewska (UKS Bila Piechcin) - 340 pkt.


Ostatnie zawody 2022 roku odbyły się w klubie Frame w Łodzi w dniu 4 grudnia. Zgłosiło się do nich 89 chłopców i 28 dziewcząt. Chłopcy grali w odmianę 10-bil, a dziewczęta w 8-bil. W 1/2 finału męskiego Marcin Chmiel (Green Club Gdańsk) pokonał 4:1 Jeremiego Nowaka, a Sambor Stachowiak także 4:1 wygrał z Wojciechem Głąb (UKS Fair Play Jaworzno). W finale większe szanse dawano Samborowi, ale tym razem Marcin był dokładniejszy zwyciężając 4:2.

Izabella Jońska potwierdziła swój prymat wśród dziewcząt wygrywając w finale 3:0 z Kariną Cuper (Green Club Gdańsk). Wcześniej w półfinale 3:1 pokonała Oliwię Brodecką (UKS Dragon Janowiec Wlkp.). Karina w półfinale była lepsza od Martyny Matjas (UKS Miłek Wiślica) 3:0.

Główna polska rywalizacja juniorów była kierowana przez prezesa PZBil Dariusza Kobackiego, któremu pomagali opiekunowie sekcji szkolnych. Podziękowania składamy gospodarzowi trzech turniejów - klubowi Frame w Łodzi. Organizatorem cyklu jest kielecka firma Mak Marketing w partnerstwie z EEBC i PZBil.

Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System