Strona główna » Mak Marketing Junior Tour » Aktualności
Menu
Aktualności

Mak Marketing Junior Tour
2023-06-20

Drugie wielkie starcie juniorów

28 września 2020

Mak Marketing Junior Tour - czyli główny krajowy turniej bilardowy dla juniorów odbył się w klubie Frame w Łodzi. Zagrało w nim 81 chłopców i 40 dziewcząt.


O męskie złoto walczyli dwaj faworyci: Dominik Jastrząb (Fair Play Jaworzno) i Szymon Kural (TCF HUB Kraków). Po bardzo dobrym półfinale, w którym Kural pokonał 4:1 Szymona Bruśnickiego (Nosan Kielce) wyglądało, że on zachowa na ostatni mecz więcej sił. Jastrząb w półfinale stoczył bowiem ciężki pojedynek z Karolem Zielenkiewiczem (LP Metal Fach Sokółka) 4:3. Tymczasem Dominik zagrał z pełną determinacją i pokonał rywala 4:0!

Wśród dziewcząt Paulina Rutkowska (UKS Lisewo) 3:2 wygrała ze zwyciężczynią EEBC Junior Cup Izabellą Jońską (Nosan Kielce). Brązowy medal zapewniły sobie Partycja Siemieniec (Nosan Kielce) i Magda Bierzgalska (Peri-Mak Marketing UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki).

Gratulujemy!

Aktualne Rankingi oraz wyniki z rozegranych turniejów dostępne są na stronach Junior Tour 2020.

25 września 2020

Już w niedzielę ok. 120 juniorów będzie walczyło w drugim turnieju cyklu Mak Marketing Junior Tour 2020.

"Na listach mamy 80 chłopców i 40 dziewcząt. Są wszyscy, którzy myślą o grze w finałach mistrzostw Polski"- powiedział wiceprezes PZBil Dariusz Kobacki.

"Rok 2020 jest ponurym okresem. Nie odbyły się juniorskie mistrzostwa Europy i świata. W kraju przez kilka miesięcy wstrzymaliśmy rywalizację, a teraz staramy się utrzymać pełne cykle turniejowe. O tej porze mieliśmy zazwyczaj 3/4 sezonu za nami. Teraz wchodzimy w półmetek. Cieszę się jednak, że 96 osób zagrało w Kielcach podczas EEBC Junior Cup, a teraz w klubie Frame będzie rywalizowało ok. 120 młodych bilardzistów" - skomentował Marcin Krzemiński prezes Mak Marketing, organizator Junior Tour

Wyniki będa dostępne na naszych stronach:
Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System