Strona główna » Bilard Sport Amator Challenge - Mistrzostwa Polski Amatorów » Aktualności
Video na żywo

Bilard Sport Amator Challenge
2024-02-08

Igor Luliński Mistrzem Polski Amatorów 2023

20 listopada 2023

Bilardzista klubu BSB Maximus Bydgoszcz, Igor Luliński, wygrał Mistrzostwa Polski Amatorów w 8-bil, które w dniach 17-19 listopada rozegrane zostały w klubie Strefa Łódź. W finale pokonał 5:4 Krystiana Kosika (Seven Kętrzyn).

Brązowe medale wywalczyli: Damian Adamus (Wrocław) oraz zwycięzca Międzynarodowego "Amatora w 9-bil" - Cezary Antczak z Arkadii Tczew.

W turnieju Finałowym wzięła udział rekordowa liczba uczestników - 320. Z rozgrywek grupowych, do fazy pucharowej awansowało 120 najlepszych. aby zostać mistrzem Polski, należało w "pucharówce" wygrać 7 pojedynków.

Zwycięzca turnieju otrzymał nagrodę w wysokości 7.000 zł, Dziką Kartę w 8-bil na Mistrzostwa Polski Mężczyzn 2023 oraz okazały puchar.

W tegorocznej eydcji wzięło udział 40 Klubów, organizujących eliminacje regionalne. Pula nagród w Turnieju Finałowym wyniosła 22.000 zł.

Wyniki na żywo można było śledzić w serwisie cuescore.com. Video LIVE ze stołu finałowego pokazała Sportowa Telewizja Internetowa. Po raz pierwszy w historii relację z amatorskich rozgrywek pokaże SPORTKLUB HD. Jeden pojedynek Półfinałowy oraz Finał wyemitowane zostaną 28 i 29 listopada o godzinie 20:00.