Strona główna » Bilard Sport Amator Challenge - Mistrzostwa Polski Amatorów » Aktualności
Video na żywo
Menu
Aktualności

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Amatorów w 9-bil
2024-02-08

Cezary Antczak zwyciężył w Łodzi

Zawodnik klubu Arkadia Tczew Cezary Antczak został pierwszym historycznym Międzynarodowym Mistrzem Polski Amatorów w Bilard 9-bil. W finale pokonał on Witolda Żarowskiego z Warszawy 5-2. Brązowe medale zawisły na piersiach Mariusza Gołdyna (Koryta Mięsne Bistro Bilard II Brzeszcze) oraz Arkadiusza Giernalczyka z Ostrowa Wielkopolskiego. Tuż za podium uplasowali się Piotr Kucharski, Jan Miernowski, Igor Luliński i Michał Popławski. Mistrz Polski otrzymał czek na 4.500 zł, a łączna pula nagród wyniosła 14.000 zł.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim klubom i zawodnikom uczestniczącym w finale w Łodzi i turniejach eliminacyjnych, klubowi Strefa Billiards&Darts w Łodzi na czele z Krzysztofem Gardjasem za świetne warunki do gry i gościnę. Ekipie sędziowskiej: Maciej Szczawiński - Lukasz Dzirba i TV - Karol Kędzierski za rewelacyjnie sprawne przeprowadzenie imprezy. Tych którzy nie widzieli spotkań zapraszamy na kanał TVSPORTPL, gdzie można obejrzeć zmagania ze stołu TV.

Kolejne zawody już jesienią - finały mistrzostw Polski amatorów w 8-bil. Spotkamy się ponownie w klubie Strefa w Łodzi.