Strona główna » Bilard Sport Amator Challenge - Mistrzostwa Polski Amatorów » Aktualności
Video na żywo
Menu
Aktualności

Mistrzostwa Polski Amatorów 2021
2024-02-08

Vadim Papiż zwycięzcą BSAC 2021!

Na pełnej liście startowej turnieju finałowego o Mistrzostwo Polski Amatorów widniało 256 nazwisk. Ostatecznie do Łodzi w dniach 19-21 przyjechało 250 zawodników.


Mistrzem Polski został Vadim Papiż (SKB Mrągowo). W finale pokonał 5:1 Waldemara Manysia (Sokół Brody), który w swojej kolekcji ma 2 medale w kategorii amatorów, w tym złoto z 2011 roku. Decydujący mecz był jednostronnym widowiskiem. Vadim miał lepsze rozbicie a do dwóch partii „z kija" dorzucił dwie „z podejścia", co utrzymywało go w meczu cały czas na prowadzeniu. Papiż za zwycięstwo otrzymał 5000 zł, Dziką Kartę na Mistrzostwa Polski Mężczyzn w 8-bil oraz piękny puchar.


Brązowe medale wywalczyli Tomasz Osman (UKS Solid-Bud Kreadom Samochodówka Legnica) oraz Mateusz Grzębski (Arkadia Tczew). O podium otarli się: Maciej Życiński, Michał Wiech, Yahor Mikheyenka i Jerzy Regieli.


Ogromne podziękowania za wsparcie Ministerstwa Sportu, Urzędu Miasta Łodzi oraz stałych partnerów: Iwan Simonis, Aramith i Brześć. Słowa uznania oczywiście dla gospodarzy - klubu Frame Łódź, z Krzysztofem Gardjasem i Katarzyną Kulazińską na czele. Na medal spisała się ekipa organizacyjna. Dyrektorem Turnieju była Izabela Gajek a Sędzią Głównym Maciej Szczawiński. Skład uzupełnili: Marek Karlikowski, Marek Marcinkowski, Piotr Kisiel (TVsports.pl) oraz jak zawsze czuwający wiceprezes PZBil Grzegorz Kędzierski.

Tegoroczna edycja Bilard Sport Amator Challenge zrzeszyła 34 organizatorów regionalnych. Podczas finału wylosowano nagrodę dodatkową dla jednego z nich. Szczęśliwcem okazał się klub Ósemka Bilard Bar z Gorzowa Wielkopolskiego. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji. Szczegóły już na przełomie stycznia i lutego.

Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System