Strona główna » Bilard Sport Amator Challenge - Mistrzostwa Polski Amatorów » Aktualności
Video na żywo
Menu
Aktualności

Bilard Sport Amator Challenge
2023-06-12

Przed nami druga połowa walki o miejsca finałowe w Łodzi

Walka o miejsca finałowe w Bilard Sport Amator Challenge, w przeciwieństwie do rozgrywek Grand Prix Polski czy Polskiej Ligi Bilardowej, w wielu miejscach w Polsce będzie się również toczyła w czasie wakacji. Na chwilę obecną  we wszystkich rankingach sklasyfikowanych jest już ponad 800 zawodników a doliczając „zapominalskich", którzy nie przesłali do tej pory wyników żadnej eliminacji, można szacować, że graczy jest już w tej chwili ponad 900 a liczba ta z tygodnia na tydzień będzie zbliżała się w kierunku jednego tysiąca.

Uczestnicy ubiegłorocznego turnieju finałowego Bilard Sport Amator Challenge

Wśród klubów organizujących eliminacje regionalne mamy również i takie, które ze swoich zobowiązań wywiązują się wspaniale. Przykład należy brać z warszawskiej Areny, gdzie w poniedziałek zakończył się ostatni turniej. Tym samym pierwszym rozstawionym w turnieju finałowym został Sebastian Szymkowski. Na listopadowe zawody mogą szykować się również: Karol Piskozub, Artur Zasztowt, Robert Kozioł i Konrad Siborenko. Ta piątka awans uzyskała automatycznie. Zawodnicy zajmujący kolejne miejsca w rankingu będą musieli szukać szansy na kwalifikację z innego miejsca lub czekać na decyzję na temat miejsc dodatkowych, która zostanie podjęta dopiero po otrzymaniu kart zgłoszeniowych od wszystkich organizatorów eliminacji.

Blisko końca są również cztery inne kluby. W najbliższą niedzielę zamknięty zostanie ranking  w Kieleckim Centrum Bilardowym. Tutaj jak na razie stawce przewodzi Piotr Kucharski ale dzielnie gonią go Rafał Łochowski i Maksymilian Król. W przyszłą sobotę eliminacje zakończą się w klubie Hulakula Warszawa, gdzie po czterech turniejach pierwszy jest Tomasz Hanaj a w niedzielę 30 czerwca w Break 147 Radom, gdzie liderem jest Michał Tomczyk. Zaraz po wakacjach, 1 września, na piątą eliminację zapraszamy natomiast do UKS Bila Zduny.

Klasyfikację generalną uwzględniającą najwyższą frekwencję tradycyjnie otwiera Green Club Gdańsk. Po trzech edycjach w rankingu sklasyfikowanych jest tutaj 61 zawodników. Niezłe wyniki notuje Kieleckie Centrum Bilardowe (45 osób) oraz Falcon Sosnowiec (37 graczy).

Jak wcześniej wspominaliśmy, kilku organizatorów zaspało i nie nadesłało wyników, nawet z pierwszego turnieju eliminacyjnego. Należą do nich Break Ball Bielsko Biała, Hades Poznań, Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki, Zakręcona Bila Poznań i Loft Club Złotoryja. Bardzo prosimy o uzupełnienie zaległości.


Zachęcamy również do przesyłania krótkich relacji, zdjęć oraz terminów najbliższych zawodów. Materiały te z pewnością urozmaicą stronę internetową Związku oraz będą stanowiły rzetelne źródło informacji na temat rozgrywek w regionie. Przypominamy również, iż aby wziąć udział w turnieju finałowym niezbędne jest wyrobienie licencji zawodnika PZBil. Tam gdzie eliminacje już się zakończyły, zakwalifikowanym zawodnikom radzimy aby nie zwlekać do ostatniej chwili i złożyć wniosek już teraz.

Najbardziej aktualne rankingi można zobaczyć na oficjalnej
stronie Mistrzostw Polski Amatorów 2013. Polecamy również podróż w czasie i cofnięcie się do roku ubiegłego. Aby zobaczyć drogę do zwycięstwa Mateusza Robińskiego trzeba odwiedzić stronę Sportowej Telewizji Internetowej -  >>bezpośredni link do retransmisji<<.

Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System