Strona główna » Puchar Polski Kobiet » Aktualności
Video na żywo

Puchar Polski Kobiet
2023-10-10

Izabela Łącka najlepsza w Łodzi

Reprezentująca klub Bistro Bilard Koryta Mięsne Brzeszcze - Izabela Łącka - nie miała sobie równych podczas drugich w tym sezonie zawodów Pucharu Polski Kobiet. Turniej rozegrany został w klubie Frame Łódź a zagrało w nim 34 bilardzistki.

Aktualna mistrzyni Polski w 9-bil świetnie wykorzystała nieobecność numeru 1 Polskiego Rankingu - Oliwii Czupryńskiej. Iza w zawodach nie przegrała meczu a w finale pokonała 5:3 Ewę Bąk (MUKS IKS Tarnów), która w pierwszym turnieju w Kielcach również była druga. Na podium stanęły jeszcze Agnieszka Bronikowska (Siewierz) oraz Weronika Karwik (UKS Bila Zduny).

Zwycięstwo Łąckiej przesunęło ją na pierwsze miejsce w tegorocznej klasyfikacji kobiet. Przypomnijmy, iż w tym sezonie najsłabszy wynik jest odliczany a do Mistrzostw Polski awansuje 9 najlepszych zawodniczek oraz mistrzynie z roku 2018 w danej odmianie.

Kolejny Puchar Polski Kobiet rozegrany zostanie w Kieleckim Centrum Bilardowym 7 kwietnia.