Strona główna » Brześć Słomka Ptysiowa Pol-Tour 2019 » Aktualności
Video na żywo
Menu
Aktualności

Grand Prix Polski "Brześć - Słomka Ptysiowa" Pol Tour 2018
2019-03-25

Tomasz Kapłan zwycięzcą Mistrzostw Dębicy w 9-bil

Bilardzista Nosanu Kielce - Tomasz Kapłan okazał się najlepszym zawodnikiem trzeciej w tym sezonie rozgrywki z cyklu Grand Prix Polski "Brześć Słomka Ptysiowa" Pol Tour. W finale, z pochodzenia Rzeszowianin, na co dzień mieszkający w Tarnowie a bilardowo reprezentujący Kielce, Tomek pokonał Mariusza Skonecznego z Duetu Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki. Na najniższym stopniu podium znaleźli się: Konrad Piekarski (Metal Fach LP Sokółka) oraz Mieszko Fortuński (DSB TianDe Lubin).


Dla Kapłana było to już drugie w tym roku zwycięstwo z cyklu GPP a w całej karierze jest to już 19 wygrana. Tym samym Tomasz Kapłan wyprzedził Radosława Babicę w klasyfikacji wszechczasów. Radek ma na swoim koncie 18 zwycięstw.

Pol Tour w Dębicy rozegrany został w ramach obchodów 20-lecia Klubu Sportowego Pino. Piotr Kędzior odebrał podziękowania za lata pracy od Prezesa PZBil Grzegorza Kędzierskiego oraz prezesa Mak Marketing - Marcina Krzemińskiego. Do podziękowań dołączył również UKS Fair Play Jaworzno.

Kolejne rankingowe zawody już na początku czerwca w Kielcach. W ramach Międzynarodowego Bilardowego Festiwalu rozegrany zostanie Dynamic Best of East - Polish 9-ball Open.

Powrót
© 2019 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System