»  Wyniki online  «
Video na żywo

Bilardowe Igrzyska - Kętrzyn 2018
2023-07-17

49. zwycięzca Grand Prix Polski Pol Tour. Pijus Labutis również mistrzem w Karambol. Kapłan wygrał testowy turniej Bilarda Olimpijskiego.

Z udziałem mistrzów Rosji, Ukrainy, Litwy i Węgier rozegrano kolejne zawody cyklu Grand Prix Polski Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR w Kętrzynie. Rywalizacja prowadzona była w odmianę 10-bil.

Zwycięzcą został Pijus Labutis z Litwy. W finale pokonał 2:0 w setach Mariusza Skonecznego z Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki. Brązowe medale wywalczyli: Kamil Sząszor z Arkadii Tczew oraz Mieszko Fortuński z ERG Bieruń Folie. Turniej w Bałtyckim Centrum Bilardowym MOSiR w Kętrzynie był 193 zawodami cyklu POL TOUR. Zagrało w nim 69 sportowców. Pijus jest 49. zwycięzcą w 23-letniej historii Grand Prix.

Litiwn okazał się również najlepszy w rozgrywanych równolegle Otwartych Mistrzostwach Polski w Karambol 3 -bandy. W finale pokonał Tomasza Kapłana 15:4. Wcześniej zatrzymał Dawida Tonojana 10:7. Faworytami turnieju byli Polacy, tymczasem Litwin zadziwił lekkością w zdobywaniu punktów. Brązowy medal wywalczył także Piotr Ostrowski.

Po dwóch turniejach Grand Prix Polski na czele Rankingu Polski 2018 znajduje się Tomasz Kapłan.

Relację na żywo z turnieju przeprowadziła Sportowa Telewizja Internetowa. Trzy pojedynki wyemitowane zostaną na antenie stacji SPORTKLUB w dniach 2-4 kwietnia, codziennie o godzinie 18:00.

Przed rozpoczęciem GPP i Mistrzostw Polski w Karambol, w Kętrzynie zakończył się testowy turniej Bilarda Olimpijskiego. Ośmiu zawodników z 7 krajów rywalizowało w trzy bilardowe odmiany - snooker, pool i karambol.

W "bilardowym trójboju" najlepszy okazał się Tomasz Kapłan, który o 3 punkty wyprzedził Dawida Tonojana. Trzecie miejsce zajął Rosjanin Vitalyi Pavlukhin. Poszczególne rezultaty można zobaczyć na stronie EEBC.