Strona główna » Puchar Polski Oldboys 2019 » Aktualności
Menu
Aktualności

Puchar i Mistrzostwa Polski Old Boys
2019-06-18

Jerzy Kudlik i Andrzej Nowak zwycięzcami turniejów w Bydgoszczy

Puchar Polski OldBoys 50+ w 9-bil

W ostatni weekend 13-14 maja 2017 w klubie bilardowym MAXIMUS w Bydgoszczy rywalizacji sportowej nie brakowało. W sobotę rano odbył turniej w ramach Pucharu Polski OldBoys 50+ w odmianę 9-bil. Do zawodów zgłosiło się 23 bilardzistów. Rywalizacja toczyła się w 4 grupach 5-6 osobowych, z których TOP 16 miało awansować do rundy pucharowej.

To nie pierwszy raz, kiedy MAXIMUS klub gości rozgrywki Old Boys. W tym roku jednak Bartosz Czapski - właściciel bydgoskiego klubu sam dołączył do grona Old Boys (kat. OPEN) i bardzo starał się zapewnić graczom komfortowe warunki m.in. ciepły posiłek w trakcie zawodów. Sprawny przebieg turnieju zapewniał sędzia Maciej Szczawiński.

Mecze grupowe Pucharu Polski Old Boys zakończyły się mniej więcej równo z meczem ligowym. Mogliśmy rozpocząć zmagania w rundzie pucharowej. Tutaj najwięcej zimnej krwi wykazał Jerzy Kudlik, który w pierwszej rundzie przegrywał już 1:4, aby ostatecznie wygrać mecz 5:4 i cały turniej! Drugim finalistą niespodziewanie został Jarosław Regulski. Na półfinale swój udział zakończyli Andrzej Nowak oraz Stanisław Kryściak.


Na dokładkę od 12:00 śledzić można było rozgrywki w ramach Polskiej Ligi Bilardowej pomiędzy gospodarzami Maximus BSB Bydgoszcz a Green Club Gdańsk IV. Zawodnicy z Gdańska, choć rozgrywali swój mecz na wyjeździe to nie mogli narzekać na brak dopingu ze swoich starszych kolegów z Trójmiasta, którzy licznie zjechali na bydgoskie zawody "starszaków". Wśród nich m.in. Leszek Pieśniak, właściciel Green Clubu. Ostatecznie jednak pierwszy mecz 3:0 wygrali bydgoszczanie, bilardzistom z Gdańska udało się urwać tylko jeden punkt gospodarzom - w 8-bil w meczu rewanżowym.

Mistrzostwa Polski OldBoys 50+ w 10-bil

Niedziela należała już tylko do Old Boys! Stawką był tytuł Mistrza Polski w 10-bil a zawody rozgrywano w formule 2KO. Wystartowało 20 osób.

Od początku rozgrywek o tytuł Mistrza Polski emocji nie brakowało, również gospodarz w drugim dniu turnieju stanął na wysokości zadania i ufundował zawodnikom gorący posiłek przed rozpoczęciem fazy pucharowej, gdy na placu boju pozostała już tylko ósemka najlepszych graczy. Ostatecznie drugi dzień rozgrywek "starszaków" zakończył się zwycięstwem Andrzeja Nowaka. Srebrny medal MP dla Zbigniewa Samsela. Brązowe medale zdobyli Jerzy Kudlik oraz Dariusz Sidło.


- Puchar Polski Old Boys - Bydgoszcz - wyniki
- Mistrzostwa Polski Old Boys w 10-bil - wyniki
- Ranking Polski Old Boys 50+ sezonu 2017
Powrót
© 2019 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System