Strona główna » Puchar Polski Oldboys 2019 » Aktualności
Menu
Aktualności

Puchar Polski Old Boys
2019-06-18

Weekendowy zjazd Old Boys 50+ już za nami

Kieleckie Centrum Bilardowe było gospodarzem pierwszej z czterech odsłon cyklu Pucharu Polski i Mistrzostw Polski Old Boys w wieku ciut starszym, niż... (miejsce na finezję).

W sobotę 25 marca graliśmy w „8-bil" walcząc o Puchar Polski. Zagrało 28 zawodników i 29-ta Rodzynka - Ania Trawka :) - podzielonych na 6 grup. Awans do fazy pucharowej uzyskała najlepsza szesnastka. Rywalizacja o zwycięstwo trwała do godziny 23.00.


Na ćwierćfinałach walkę zakończyli: Roman Banasik, Jerzy Kudlik, Dariusz Sidło i Stanisław Kryściak. Przegranymi półfinalistami okazali się natomiast Grzegorz Kowalski i Ireneusz Cioch, a w finale zagrali Tomasz Młodziński i Andrzej Nowak. Kilka błędów połączonych z nieodłącznym pechem, który dla innych jest szczęściem, nie dało Andrzejowi Nowakowi zwycięstwa, które było blisko blisko, bowiem prowadził już 3:1. Tomasz Młodziński wygrał 4:3 zdobywając tym samym Puchar Polski.Popołudnie i wieczór dla większości z zawodników, czyli tych, którzy odpadali sukcesywnie z rywalizacji, stała się okazją do pogaduszek, zabicia głodu i pragnienia :). Atmosfera była wyraźnie wesoła :)

Krótka noc, z powodu przestawienia czasu na letni, nikogo nie opóźniła (no, poza zwycięzcą w sobotnim konkursie na najbardziej nieregulaminowy strój :) - o tym było na Facebook'u na grupie Old Boys i Przyjaciele) i gry rozpoczęliśmy o czasie. Tym razem zagrało 27 uczestników (w tym ponownie Ania Trawka). Ze względu na rangę zawodów - Mistrzostwa Polski „9-bil" graliśmy systemem 2-KO. Gry eliminacyjne wyłoniły 8 ćwierćfinalistów i na tej rundzie zawody zakończyli: Ireneusz Cioch, Wojciech Sajtyna, Stanisław Kryściak, Grzegorz Kowalski. W półfinałach Jerzy Kudlik pokonuje Zbigniewa Samsela a Tomasz Młodziński Andrzeja Nowaka.

Mecz finałowy: Młodziński - Kudlik na długo pozostanie w pamięci oglądających, bo ilość „prezentów" i zwrotów akcji była ogromna a ostatnia partia przy stanie 4:4 przebiła wszystkie poprzednie. Świetne odstawne Młodzińskiego doprowadziły Kudlika do dwóch fauli i wówczas Młodziński ustawia białą by zagrać jedynkę i popełnia dotknięcie przyznając się do faulu. Fair Play i absolutny zwrot akcji. Kudlik dostaje białą do ręki i ustawia kombinację - nie taką łatwą - 1 na 9. Trafia i w ten niesamowity sposób zdobywa tytuł Mistrza Polski Old Boys 50+ w odmianę „9 bil"! Pamiątką pozostanie relacja (chwilami on-line) na naszej grupie Facebook'owej „Oldboys i Przyjaciele", gdzie znajdziecie niewielkie archiwum turniejów :)Gratulacje dla wszystkich zwycięzców ale także pozostałych uczestników, dla których własne wyniki, mamy nadzieję, były satysfakcjonujące a w następnych turniejach życzymy o jedną rundę wyżej - każdemu! Najbliższy zjazd w Bydgoszczy 13-14 maja.

Informujemy też, że tabele rankingowe zostały uporządkowane, bowiem niektórzy zawodnicy grający w kategorii OPEN i 50+ ginęli z zestawień.

Ranking Polki Old Boys 2017 - grupa 50+
Powrót
© 2019 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System