Strona główna » Mistrzostwa Polski w Pool Bilard 2023 » Aktualności
Wyniki
Sponsorzy

Mistrzostwa Polski w Bilard - Rumia 2016 - znamy mistrzów Polski w 8 bil !
2023-12-18

Karol Skowerski i Ewa Bąk Mistrzami Polski w osiem bil. Finał Mężczyzn jednym z najlepszych meczów w tym roku.

Karol Skowerski ( Nosan Kielce) tytuły Mistrza Polski zbiera od 2003, kiedy został Mistrzem Polski w 14/1. Mistrzostwo dziesiątki zdobył w 2009 roku, a 3 lata później nie miał sobie równych w dziewiątkę. Od tego czasu czekał, by skompletować wielkiego szlema!

Aby zdobyć Mistrzostwo Ósemki, trzeba było wiele. Mariusz Skoneczny (Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki ) , obrońca tytułu, od samego początku dowodził, że jest gotów, by powtórzyć sukces sprzed roku. Ich finał był meczem, na który czeka się cały sezon. Skowerski był bezbłędny przez blisko godzinę. W tym czasie każda jego wizyta przy stole dawała mu punkty. Przez nieskuteczne rozbicie Skonecznego, Skowerski objął prowadzenie 5-2. Dopiero wtedy w jego grze pojawiły się błędy. Wygrał 8-4. Obaj zawodnicy w finale popisali się łącznie 6 partiami z kija i 3 z podejścia.

Jednak droga Skowerskiego do finału nie była łatwa. W półfinale pokonał Marka Kudlika 8-4, wcześniej jednak długo odrabiał straty w meczu z Piotrem Kudlikiem.  Skowerski do fazy pucharowej awansował z lewej strony tabeli, po porażce z Juszczyszynem, za którą wziął rewanż w I rundzie pucharowej. Obok Marka Kudlika ( ERG Bieruń Folie ) brązowy medal wywalczył Mateusz Śniegocki ( Konsalnet Warszawa)

Takie rozstrzygnięcia sprawiają, że w walce o World Games wciąż pozostają trzej zawodnicy. Prowadzi Mieszko Fortuński, który w ósemkę nie zdobył punktu. Za nim jest Karol Skowerski z 218 punktami, a dalej Mateusz Śniegocki, który zgromadził 203 punkty. Fortuński, zdobywając złoto, lub srebro i brąz, będzie pewny udziału w World Games. Skowerski, by go wyprzedzić, potrzebuje jeszcze co najmniej złota i brązu. Śniegocki - dwóch tytułów.

Spłaszczył się także ranking Polski. Wciąż prowadzi Tomasz Kapłan, jednak Mariusz Skoneczny i Marek Kudlik odrobili część strat. Czołówka wygląda następująco.

1. Tomasz Kapłan - 187 pkt.

2. Mariusz Skoneczny - 177 pkt.

3. Mieszko Fortuński - 170 pkt

4. Marek Kudlik - 169 pkt.

Ewa Bąk ( MUKS IKS Tarnów ) po raz pierwszy od 11 lat została Mistrzynią Polski. W finale pokonała Izabelę Łącką ( Pino Dębica) 5-1. Tym samym zdobyła swój 23. medal Mistrzostw Polski. Łącka ma ich o 21 więcej. Na najniższym stopniu podium stanęły Katarzyna Wesołowska i Monika Ząbek (obie ERG Bieruń Folie )

Ewa Bąk w półfinale zrewanżowała się Katarzynie Wesołowskiej za wcześniejszą porażkę w fazie eliminacyjnej. Na lewej stronie pokonała Agnieszkę Kolecką, Agnieszkę Bronikowską i Kingę Pietrzak.

Te wyniki zmieniły kolejność w rankingu Pań. Samodzielną liderką została Izabela Łącka. Czołówka wygląda tak:

1. Izabela Łącka - 68 pkt

2. Ewa Bąk - 66 pkt

2. Monika Ząbek -66 pkt.

4. Weronika Karwik - 58 pkt.

W środę poznamy Mistrzów Dziesiątki.

Przypominamy, że z zawodów dostępna jest transmisja video ze wszystkich stołów. Stół telewizyjny transmitowany jest z komentarzem w oparciu o cztery kamery, powtórki i komentarz. Pozostałe stoły można oglądać na trzech kamerach.

Zapraszamy również na stronę facebook, gdzie można zobaczyć filmy i reportaże w tym również takie pokazujące zawody z całkiem nowej strony. Zapraszamy !!!