Strona główna » Mistrzostwa Polski w Pool Bilard 2023 » Aktualności
Wyniki
Sponsorzy

Mistrzostwa Polski w Pool Bilard - Bilcza 2011 zakończone
2023-12-18

Karolina Pikul ze złotem odmiany 10 bil. Konrad Piekarski mistrzem Polski w 14/1 Zwycięzcami rankingów na sezon 2011 Oliwia Czupryńska i Konrad Piekarski. Ostatni mecz mistrzostw Polski o... 50.000 zł !!!

Takiego scenariusza ostatniego dnia mistrzostw nie spodziewał się chyba kompletnie nikt. O zwycięstwie w rankingu Polski 2011 i zdobyciu głównej nagrody Fiata Punto ( wartość ok. 32.000 zł) oraz sfinansowania kosztów udziału we wszystkich przyszłorocznych zawodach Euro Tour i Best of the East ( ok. 18.000 zł ) zadecydował ostatni pojedynek pięciodniowych zmagań. Zanim do tego doszło swą szansę na „zgarnięcie” nagrody zmarnował Tomasz Kapłan, który przegrał w półfinale z Konradem Piekarskim. Tomkowi awans wystarczał bowiem na zwycięstwo w rankingu. Parę finałową tworzyli Piekarski Konrad ( Metal Fach LP Sokółka) i Bartosz Rozwadowski ( Nosan Kielce). Konrad aby wygrac ranking musiał zwyciężyć w finale. Zwycięstwo Bartka dawało natomiast jemu złoty medal a nagrodę główną …. koledze klubowemu Radkowi Babicy . Stawką ostatniego pojedynku oprócz tytułu mistrzowskiego była więc nagroda o wartości ok. 50.000 zł. Pojedynek stał na wysokim poziomie i na swą korzyść rozstrzygnął go Konrad wygrywając 100-23. Zdobył on w ten sposób swój pierwszy złoty medal mistrzostw Polski i zwyciężył w rankingu Polski 2011. Ogromne gratulacje dla Konrada oraz dla jego ojca Lecha, który tradycyjnie bardzo mocno wspierał swego syna !!!!

Złoty medal w kategorii kobiet wywalczył ponownie Karolina Pikul z Ósemki Rzeszów. Po dramatycznym pojedynku finałowym pokonała Oliwię Czupryńską z Nosanu Kielce 4-3. Na najniższym stopniu podium stanęły Katarzyna Stawarz ( Ósemka Rzeszów) oraz Kasia Wesołowska ( Nosan Kielce) . Ranking kobiecy wygrała Oliwia Czupryńska wyprzedzając Karolinę Pikul i Katarzynę Wesołowską za co nasze panie otrzymały zestawy biżuterii ufundowane przez firmę MakMarketing z Kielc.

Jutro podsumowanie mistrzostw .Dostępna jest galeria zdjęć z 4 i 5 dnia mistrzostw - TUTAJ . Można juz zobaczyc retransmisje wszytskich pojedynków nadawanych na żywo na TVSPORTS.

Data modyfikacji: 2023-12-21