Strona główna » Mistrzostwa Polski w Pool Bilard 2023 » Aktualności
Video na żywo
Wyniki
Sponsorzy

Mistrzostwa Polski w Pool Bilard - Starachowice 2010 - dzień piąty - ostatni - zakończony
2023-12-18

Niespodzianka w Starachowicach. Dawid Jędrzejczak mistrzem w 8-bil. Drugie złoto zdobyła Oliwia Czupryńska.

Wręcz sensacyjnie zakończyła się ostatnia odmiana tegorocznych Mistrzostw Polski w kategorii mężczyzn. Zwycięzcą został notowany dopiero na 21 miejscu w Rankingu sezonu 2010 Dawid Jędrzejczak z Trefla Sopot. Drugie miejsce zajął świetnie spisujący się Konrad Piekarski z Metal Fach LP Sokółka. Na najniższym stopniu podium stanęli Mateusz Śniegocki (Hades Poznań), który wywalczył tym samym pierwszy medal na tych mistrzostwach oraz Piotr Kudlik, dla którego był to już drugi brązowy krążek. Popularny „Jędrula" przegrał w drugiej rundzie z Adamem Skonecznym, jednak później nie zaliczył już żadnej porażki. Najwięcej nerwów z pewnością stracił w meczu z Michałem Turkowskim, gdzie po horrorze i festiwalu pomyłek w końcówce meczu pokonał rywala 8:7. Półfinał i finał przeszedł już „gładko". Najpierw do domu odesłany został Piotr Kudlik (8:3) a następnie wcześniej wspomniany Konrad (8:5). Jędrzejczak osiągnął w ten sposób najlepszy wynik w swojej karierze.

Klasę w kategorii kobiet ponownie pokazała Oliwia Czupryńska (Nosan Kielce). W półfinale młodziutka zawodniczka ograła bez problemów Izabelę Łacką (Falcon Sosnowiec) a w finale szybko rozprawiła się z Kingą Stawarz (Ósemka Rzeszów) pokonując ją 5:1. Oliwka tym samym z dwoma medalami na koncie została najlepszą zawodniczką turnieju. Na podium oprócz Izabeli stanęła jeszcze Karolina Pikul (Stawarz).

Data modyfikacji: 2023-12-21