Strona główna » Polska Liga Bilardowa » Aktualności
Video na żywo
Menu
Sponsorzy
Aktualności

Bilardowa Ekstraklasa 2024
2024-01-22

Nosan Kielce liderem po pierwszym zjeździe

W dniach 18-20 stycznia w kieleckiej galerii Echo rozegrany został pierwszy zjazd Bilardowej Ekstraklasy.

Po 3 seriach spotkań czyste konto zachowali jedynie 9-krotni mistrzowie Polski, Nosan Kielce, którzy pokonali Zakręconą Bilę Poznań, Przyprawy Świata Green Club Gdańsk i Metal Fach LP Sokółka.


Świetny zjazd zaliczył KS Baribal Lubin, który w pierwszym meczu sprawił nie lada niespodziankę i 12:10 pokonał obrońców tytułu DaSo Team Dekada Sosnowiec. W drugiej kolejce dołożyli zwycięstwo nad Zakręconą i gdyby nie minimalna porażka 11:12 Green Clubem, Baribal byłby drugą drużyną bez porażki. Lubinianie zajmują drugie miejsce w tabeli.

Tuż za Baribalem Akademia Bilardowa Rokietnica. Mistrzowie Polski 2021 odnieśli 2 zwycięstwa i tylko bilans partii sprawia, że zajmują 3 miejsce.


Jedno oczko niżej jest Metal Fach LP Sokółka. Wzmocnienie składu Mariuszem Skonenczym daje jasny sygnał, że w tym sezonie bedzie walka o medal. Po 2 seriach zawodnicy z Podlasia zachowywali czyste konto. W trzeciej serii rozegrali bardzo emocjonujący mecz z Nosanem, w którym ostatecznie ulegli 11:12.

Spod topora uciekli mistrzowie Polski DaSo Team Dekada Sosnowiec. W pierwszym meczu ulegli Baribalowi. W drugim spotkaniu z Europool Arkadia przegrywali już 2:8. Tczewianie jednak ostatecznie nie dowieźli prowadzenia do końca i po przegranej w ostatniej zmianie 2:10, ulegli 10:12.

Tabelę zamyka TCF HUB Retro Team Kraków oraz Zakręcona Bila Poznań. Te dwa zespoły na swoje pierwsze wygrane muszą poczekać co najmniej do kolejnego zjazdu.

Wszystkie wyniki, tabela i statystyki dostępne są na stronach Polskiej Ligi Bilardowej.


Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System