Strona główna » Polska Liga Bilardowa » Aktualności
Video na żywo
Menu
Sponsorzy
Aktualności

Polska Liga Bilardowa 2023
2024-01-22

Zakończył się sezon zasadniczy II Polskiej Ligi Bilardowej. Regulamin Turnieju Finałowego II Ligi.

Ostatnia kolejka wyłoniła 12 drużyn, które zagrają w turnieju finałowym o awans do I Ligi.

W pierwszej grupie w meczu na szczycie zmierzyły się Green Club Gdańsk - Przyprawy Świata i Omida - Kmicic Starogard Gdański. Remis w tym meczu dał awans obydwu ekipom. Trzeciej drużynie tej grupy Green Club III Gdańsk do szczęścia zabrakło pięciu punktów. Grupę drugą zdominowały ekipy z Rokietnicy i Poznania. Akademia Bilardowa II Rokietnica i Zakręcona Bila II Poznań wygrały swoje ostatnie mecze i utrzymały miejsca premiujące awansem. Strata trzeciej drużyny Cue Clan Kołobrzeg to także pięć punktów. Trzy najlepsze drużyny trzeciej grupy ostatnią kolejkę zaliczyły na 5:1. Awans uzyskały 147 Break auta.ch Warszawa oraz Elida Białystok - Łukjaniuk Okna i Drzwi. Tylko jednego punktu zabrakło drużynie Trytago Łódź do pełni szczęścia.


Grupę czwartą pewnie wygrał zespół Spider Wrocław. Rzutem na taśmę na drugie miejsce wskoczył inmarketing Hades Poznań wygrywając swój ostatni mecz z Akademia Bilardowa III Rokietnica 5:1. Remis drużyny Hot Shots Zielona Góra z liderem z Wrocławia zepchnął ich na trzecie miejsce. O awansie zdecydowały małe punkty. Zwycięstwami w ostatniej kolejce awans z grupy piątej wywalczyły Koryta Mięsne - Bistro Bilard Brzeszcze oraz Akademia TCF HUB Kraków. Strata pozostałych drużyn w tabeli to co najmniej sześć punktów. W ostatniej grupie trzy najlepsze drużyny zgromadziły tą samą ilość punktów. O awansie zdecydował bilans małych punktów. Pomimo wygranej 6:0 Top Ten Stalowa Wola nad Ósemką Rzeszów zawodnicy zwycięskiej drużyny nie awansowali do Turnieju Finałowego II Ligi. Zabrakło im tylko 12 małych oczek. Drużyny Nosan II Kielce i Transcare Trójkąt Rzeszów w ostatniej kolejce podzieliły się punktami i dzięki temu obie te ekipy awansowały do grudniowych baraży.

Turniej Finałowy II Polskiej Ligi Bilardowej odbędzie się 9 i 10 grudnia 2023 w klubie STREFA Łódź. Dwa dni zmagań wyłonią trzy najlepsze drużyny, które zagrają w I Polskiej Lidze Bilardowej w sezonie 2024.


Arkadiusz Sząszor
Przewodniczący Komisji Polskiej Ligi Bilardowej
Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System