Strona główna » Polska Liga Bilardowa » Aktualności
Video na żywo
Menu
Sponsorzy
Aktualności

Bilardowa Ekstraklasa 2023
2024-01-22

W najbliższy weekend poznamy Drużynowego Mistrza Polski

W dniach 3-4 listopada w Galerii Echo w Kielcach odbędzie się tegoroczny Finał Bilardowej Ekstraklasy. O złoto powalczą 4 najlepsze zespoły sezonu zasadniczego: DaSo Team Dekada Sosnowiec, Nosan Kielce, Akademia Bilardowa Rokietnica oraz Green Club Gdańsk.


Żaden z finalistów nie ustrzegł się porażki w sezonie zasadniczym. Najskuteczniejszym teamem byli bilardziści z Górnego Śląska, którzy przegrali tylko jeden mecz, 11:12. DaSo Team Dekada zmierzy się w pierwszym półfinale z Green Clubem Gdańsk, który małymi punktami wyprzedził Zakręconą Bilę Poznań i ostatecznie zajął 4 miejsce. W sezonie zasadniczym w meczu tych drużyn padł wynik 12:10 na korzyść Sosnowca.

W drugim półfinale Nosan Kielce zagra z Akademią Bilardową Rokietnica (kolejno miejsca 2 i 3 w sezonie zasadniczym). Podczas majowego starcia padł wynik 12:11 dla Akademii.

Półfinały składać się będą z dwóch pojedynków. W przypadku remisu, zwycięzców wyłoni seria "rzutów karnych". W sobotę wygrani powalczą o złoto (dwumecz) a przegrani rozegrają jeden mecz o brązowy medal.

W tym roku na zwycięzców czeka 15.000zł oraz sprzęt firmy Mezz o wartości ok. 20.000zł. Wyniki będzie można sledzić na stronach Polskiej Ligi Bilardowej. Wszyskie mecze na żywo pokaże TVsports.pl na swoim kanale YouTube. Retransmisję spotkań będzie można obejrzeć na kanale Spotklub HD.

Plan gier:

Półfinał I - 3 listopada
Nosan Kielce godz. 9:00 Akademia Bilardowa Rokietnica
Nosan Kielce godz. 14:00 Akademia Bilardowa Rokietnica
Nosan Kielce rzuty karne Akademia Bilardowa Rokietnica
Półfinał II - 3 listopada
DaSo Team Dekada Sosnowiec godz. 11:30 Green Club Gdańsk
DaSo Team Dekada Sosnowiec godz. 17:00 Green Club Gdańsk
DaSo Team Dekada Sosnowiec rzuty karne Green Club Gdańsk
Mecz o brązowy medal - 4 listopada
  godz. 12:00  
Mecz o złoty medal - 4 listopada
  godz. 9:30  
  godz. 16:00  
  rzuty karne  

 

Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System