Strona główna » Polska Liga Bilardowa » Aktualności
Video na żywo
Menu
Sponsorzy
Aktualności

Polska Liga Bilardowa 2023
2024-01-22

We wrześniu rozegrano dwie kolejki II Ligi

W grupie pierwszej szybkim krokiem do mety zmierzają Green Club Gdańsk - Przyprawy Świata i Omida - Kmicic Starogard Gdański. Po piętach im depcze trzecia drużyna Green Clubu. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek rundy zasadniczej nic w tej grupie pod względem awansu nie powinno się zmienić. Akademia Bilardowa II Rokietnica i Zakręcona Bila II Poznań prowadzą w grupie drugiej. Na ich potknięcie czeka trzeci Cue Clan Kołobrzeg a matematyczne szanse na awans do Turnieju Finałowego ma jeszcze Bilard Extreme Powiat Pilski. Warszawa i Białystok wyprzedzają całą plejadę klubów z Łodzi w grupie trzeciej. 147 Break auta.ch oraz Elida-Łukjaniuk Okna i Drzwi mają zaledwie kilku punktową przewagę nad goniącym zespołem Trytago.


W grupie czwartej Spider Wrocław już zapewne ostrzy kije na finał II Ligi. O drugie miejsce walczą Hot Shots Zielona Góra i inmarketing Hades Poznań. Faworytów grupy piątej należy upatrywać w zespołach Koryta Mięsne Bistro Bilard Brzeszcze i Akademia TCF HUB Kraków. Nie bez szans na końcowy sukces są jeszcze drużyny Fair Play II Jaworzno i Akademia Bilardowa Wodzisław Śląski. W grupie szóstej o awans do łódzkich finałów biją się trzy ekipy: Nosan II Kielce, Transcare Trójkąt Rzeszów i Top Ten Stalowa Wola. Paradoksalnie najtrudniejsze zadanie czeka liderów z Kielc, gdyż w dwóch ostatnich kolejkach zmierzą się z bezpośrednimi rywalami do awansu.

Jak widać w żadnej grupie na dwie kolejki przed końcem nie ma jeszcze pewniaków do awansu do Turnieju Finałowego. Świadczy to o wyrównanym poziomie w tej klasie rozgrywkowej. Takiej sytuacji w poprzednich latach nie było.

Przedostatnia kolejka II Ligi zaplanowana jest na 14 października 2023. Zatem POWODZENIA!

Arkadiusz Sząszor - Przewodniczący Komisji Polskiej Ligi Bilardowej

Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System