Strona główna » Polska Liga Bilardowa » Aktualności
Video na żywo
Menu
Sponsorzy
Aktualności

Bilardowa Ekstraklasa
2024-01-22

Drużyny z Kielc i Sosnowca na czele tabeli

Od poniedziałku do środy w kieleckiej Galerii Echo rozgrywany był pierwszy tegoroczny zjazd Bilardowej Ekstraklasy. Do walki o tytuł Drużynowego Mistrza Polski przystąpiło 9 zespołów.


Na czele klasyfikacji znajduje się mistrz i wicemistrz 2022. Nosan Kielce o 3 partie wyprzedza DaSo Team Deakdę Sosnowiec. Kielczanie pokonali Green Club Gdańsk, TCF HUB go77.pl Kraków i Zakręconą Bilę Poznań. Bilardziści ze Śląska wygrali z Akademią Bilardową Rokietnica, Metal Fachem LP Sokółka oraz Fair Play Jaworzno.

Z dodatnim bilansem zwycięstw zjazd zakończył jeszcze tylko Green Club Gdańsk. Zawodnicy z Pomorza pokonali 12:11 Sokółkę oraz 12:7 Akademię Bilardową Rokietnica. Gdańszczanie postawili również wysokie wymagania Nosanowi Kielce. Mecz ostatecznie przegrali, jednak po dwóch zmianach prowadzili z mistrzami Polski 8:6.


Z jedną wygraną i przegraną z Kielc wyjechała Zakręcona Bila Poznań. Pozostałe zespoły mają już na swoim koncie po dwie porażki.

Tabelę zamyka beniaminek Fair Play Jaworzno oraz WSB Soffia Warszawa.

Bilardowa Ekstraklasa od tego sezonu ma nowego partnera. Jest nim firma MLBilard, która zapewniła stół do gry marki Steel Clash. Po raz pierwszy w historii Ekstraklasę rozegrano na suknie w kolorze Shark Gray.

Przez 3 dni rozgrywki zobaczyło na żywo setki odwiedzających Galerię Echo. Wśród kibiców wyróżniała się grupa młodych adeptów bilarda z SP nr 1 w Kielcach. Na widowni zobaczylismy również wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Ręcznej, byłego reprezentanta Polski, Sławomira Szmala.


Kolejny zjazd Bilardowej Ekstraklasy już na początku maja. Gospodarzem ponownie będzie Galeria Echo.

Wszystkie wyniki, tabele i statystyki na stronie Polskiej Ligi Bilardowej.
Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System