Strona główna » Polska Liga Bilardowa » Aktualności
Video na żywo
Menu
Sponsorzy
Aktualności

Polska Liga Bilardowa
2024-01-22

Pierwszy zjazd I ligi w nowej formule. Drugoligowcy rozegrali II kolejkę spotkań.

Pierwsza Polska Liga Bilardowa wystartowała w nowej formule. W największym w Europie klubie bilardowym Strefa w Łodzi podczas pierwszego zjazdu walczyło dziesięć zespołów. Każda ekipa grała sześć spotkań. Do rozegrania pozostało jeszcze dwanaście pojedynków dla każdej drużyny, granych podczas dwóch kolejnych zjazdów.


Na czele tabeli nie ma niespodzianek. Ekipy zaliczane do faworytów potwierdziły swoją siłę. Liderem jest Europool Arkadia Tczew, który zgromadził 15 punktów na 18 możliwych. Na drugim miejscu MLBilard Baribal Lubin, który traci dwa punkty. Czuba tabeli trzymają się też dobrze grający podczas pierwszego zjazdu zawodnicy Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki i Nosan TVSports Kielce. Ich strata do lidera to trzy punkty. Środek okupują gospodarze Strefa Łódź i brilliantUX.agency Masters eDom Lublin. Ukształtowała się grupa drużyn na dole tabeli, którym pozostanie walka o utrzymanie się na zapleczu Bilardowej Ekstraklasy. Są to: jeszcze bezpieczna Arkadia II Tczew oraz UKS Snikers Rękoraj, Reslogistic Trójkąt Rzeszów i Green Club V Gdańsk. Czas na wzmożone treningi aby za dwa i pół miesiąca rywalizacja była jeszcze bardziej zacięta.

Nowa formuła rozgrywania w jednym miejscu meczów I ligi zdaniem wielu się przyjęła. Przeprowadzona została na żywo relacja video z trzech stołów, wyniki na żywo na Cuescore.com oraz na stronie PZBil. Wszystkie ekipy pozowały do zdjęć na specjalnie wydanej ściance I Ligi. Zmagania oglądał cały Zarząd Polskiego Związku Bilardowego. Podziękowania dla właściciela klubu Strefa Krzysztofa Gardjasa za udostępnienie tego pięknego klubu. Spotykamy się w Łodzi 3-4 czerwca na drugim zjeździe I Polskiej Ligi Bilardowej.

Miniony weekend to również rozgrywki II Ligi. Omida Kmicic Starogard Gdański na czele pierwszej grupy. Tuż za nimi Green Club III Gdańsk. Obie ekipy znacząco powiększyły swój dorobek punktowy w drugiej kolejce spotkań. Druga grupa tez ma swoich zdecydowanych liderów. Prowadzi Zakręcona Bila II Poznań przed Akademią Bilardową II Rokietnica. 147 Beak auta.ch Warszawa przed Trytago Łódź w grupie trzeciej.


Spider Wrocław odskakuje w grupie czwartej a pierwsze punkty zdobywa Hot Shots Zielona Góra. Najbardziej zacięta rywalizacja ma miejsce w grupie piątej. Tabelę otwiera Akademia Bilardowa Wodzisław Śląski ale dużo grania przed nami i wszystko jeszcze może się zdarzyć. Wyraźnie podzieliła się grupa szósta. Transcare Trójkąt Rzeszów, Top Ten Stalowa Wola i Nosan II Kielce nadają ton rywalizacji. Odpowiedź na pytanie: czy po dwóch kolejkach to „pierwsze koty za płoty" czy „miłe złego początki" poznamy dopiero po ostatniej kolejce.

Trzecia kolejka II ligi rozegrana zostanie już 25 marca. Zatem drugoligowcy do treningów!

Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System