Strona główna » Polska Liga Bilardowa » Aktualności
Video na żywo
Menu
Sponsorzy
Aktualności

Polska Liga Bilardowa 2023
2023-09-18

Drugoligowcy zainaugurowali sezon bilardowy

Do rywalizacji w II Polskiej Lidze Bilardowej przystąpiło 35 zespołów. Inauguracja sezonu drugoligowego nastąpiła w tym roku szybko, bo już w drugi weekend lutego. Wszystkie mecze odbyły się zgodnie z planem i wyłoniono pierwszych liderów sześciu grup regionalnych. Najlepsze dwie ekipy z każdej grupy zagrają w Turnieju Finałowym II ligi w grudniu w Łodzi.

W grupie pierwszej najlepiej sezon otworzyły Green Club III Gdańsk i Omoda-Kmicic Starogard Gdański, pokonując swoich rywali. Remis w Tczewie pomiędzy Kosmopell Arkadią III a SKB Mrągowo plasuje wspomnianych w środkowej części tabeli. Zdecydowane zwycięstwa w grupie drugiej odniosły drużyny Zakręcona Bila II Poznań i Cue Clan Kołobrzeg. Remisowo wypadł zaś beniaminek UKS Pałuki Żnin w starciu z Akademią Bilardową II Rokietnica. W okręg łódzko-warszawski swoje „pięć groszy" wtykają bilardziści z Podlasia. Po pierwszej kolejce w grupie trzeciej na czele Strefa II Łódź i wspomniana Elida Białystok-Łukjaniuk Okna i Drzwi. Pozostałe drużyny w tej grupie także ugrały po kilka oczek, więc rywalizacja powinna być zacięta do końca sezonu zasadniczego.

 
   

Jak burza weszli w rozgrywki zawodnicy Spider Wrocław i Bilard Team Maria Wałbrzych gromiąc swoich rywali w pierwszej kolejce spotkań. Liderzy czwartej grupy już na starcie mają sporą przewagę. W piątej grupie prowadzą Akademia Bilardowa Wodzisław Śląski po pewnym pokonaniu swoich kolegów z drugiej drużyny. Tuż za nimi Fair Play II Jaworzno, którzy zwyciężyli w prestiżowym starciu z Akademią TCF HUB Kraków. Grupę szóstą otwierają Ten Top Stalowa Wola i Transcare Trójkąt Rzeszów. W środku tabeli dwa razy Kielce a do poprawki pierwszą kolejką mogą zaliczyć Ósemka Rzeszów i Masters II eDom Lublin.

Podsumowując pierwszą kolejkę należy stwierdzić, iż większych niespodzianek nie było. Liderami grup zostały drużyny ograne już w ligowych bojach. Sezon jest długi więc na brak emocji na pewno nie będziemy mogli narzekać. Druga kolejka zaplanowana jest równo za miesiąc, czyli 11 marca.

Arkadiusz Sząszor
Przewodniczący Komisji Polskiej Ligi Bilardowej

Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System