Strona główna » Polska Liga Bilardowa » Aktualności
Video na żywo
Menu
Sponsorzy
Aktualności

Polska Liga Bilardowa 2023
2024-01-22

I Liga w nowym formacie. Zgłoszenia do 10 stycznia.

Kilka lat temu Komisja Polskiej Ligi Bilardowej podzieliła rozgrywki ligowe na 3 poziomy i tak powstały: Bilardowa Ekstraklasa, ogólnopolska I Liga i regionalna II Liga. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę.


W 2023 roku Komisja Ligowa wprowadza ponownie rewolucję w rozgrywkach, tym razem tylko w I Lidze. Do rywalizacji przystąpi 10 drużyn. Mecze rozgrywane będą podczas trzech dwudniowych zjazdów. Zaproponowane daty to:

- 11-12 marca
- 3-4 czerwca
- 7-8 października

Miejscem rywalizacji będzie łódzki klub Strefa. Takie rozwiązanie ograniczy koszty dla klubów, pozbawiając ich dalekich wyjazdów. Grając w jednym klubie, sportowe warunki będą równe dla wszystkich. Dzięki tylko trzem zjazdom, zawodnicy pierwszoligowi będą mieli więcej wolnych terminów na rywalizację indywidualną. Poza zmianą systemu rozgrywek, większość zapisów regulaminowych z zeszłego roku została zachowana.

Dodatkowo zmieni się oprawa rozgrywek I Ligi. Prowadzone będą relacje wideo on-line przez telewizję internetową TVsports.pl, wyniki on-line na Cuescore.com, wpisywane bezpośrednio na tabletach przez zawodników. Organizator wyposaży rozgrywki w baner reklamujący I Ligę oraz w profesjonalne zdjęcia zespołów i zawodników na pierwszym zjeździe. Materiały te będą dostępne do wykorzystania dla grających w I Lidze zespołów.

Zgłoszena uprawnionych drużyn do 10 stycznia 2023. Po tym terminie Komisja Ligowa wyznaczy zespoły do rozegrania meczu barażowego o dodatkowe, dziesiąte miejsce. Jeśli zgłoszą się wszystkie ekipy, będzie to pojedynek pomiędzy czwartym zespołem Turnieju Barażowego II ligi 2022 a siódmym zespołem I ligi 2022.

Pozdrawiam
Arkadiusz Sząszor - Przewodniczący Komisji Polskiej Ligi Bilardowej

Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System